Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Реконструкцію відділення Франківської центральної лікарні оскаржили у суді.

У «Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківської міськради» у межах програми «Велике будівництво» восени 2020 року замовили реконструкцію з добудовою відділення екстреної медичної допомоги на вул. Гетьмана Мазепи, 114. Оскільки роботи до кінця року не були завершені, угоду з підрядником продовжили до кінця травня 2021 року. Проте адміністрація лікарні, заявляє, що відділення почне працювати уже за місяць, тож виникають питання, щодо якості будівельно-ремонтних робіт.

Фото  www.facebook.com/CENTRALCLINICALHOSPITAL

«Плануємо за один місяць відкрити оновлений інфраструктурний об’єкт. – повідомила адміністрація лікарні напередодні, 15 березня, – В приміщенні буде розміщене оновлене приймальне відділення невідкладної допомоги, реанімація, травмпункт, операційна та рентген відділення. Дані зміни матимуть позитивний вплив на надання якісної й своєчасної медичної допомоги в лікарні та збільшать кількість врятованих життів».

Перший тендер на реконструкцію відділення зі стартовою ціною у 17 мільйонів 731 тисяча гривень на початку вересня 2020 року визнали таким, що не відбувся, оскільки на нього подався лише один учасник – ТОВ «Житлово-експлуатаційне будівелньо-виробниче підприємство «МЖК ЕКСПРЕС-24».

Закупівлю з такою ж з стартовою ціною за кілька днів оголосили повторно. У ній взяли участь три компанії: згадуване ТОВ «ЖЕБВП «МЖК ЕКСПРЕС-24», а також ТОВ «ХХІ століття Плюс» та ТОВ «ПМК-113», йдеться в інформації у Prozorro.

28 вересня тендерний комітет визнав переможцем електронної закупівлі ТОВ «ЖЕБВП «МЖК ЕКСПРЕС-24», яке запропонувало найнижчу ціну – 16 мільйонів 194 тисячі гривень.

30 вересня ТОВ «ПМК-113» оскаржило рішення про визначення переможця тендеру, вказуючи на те, що компанія-переможець у складі тендерної документації не подавала важливих документів: зокрема, дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки або аналогічних документів субпідряника.

Тендерний комітет скаргу не задовільнив, мотивуючи, що роботи, які потребують згадуваних дозвільних докуметнів та ліцензій становлять менше 20%, тож переможець тендеру з може залучити до їх виконання субпідряника. Фактично, замовник у цій ситуації повірив підряднику на слово.

Угоду із підрядником на реконструкцію з добудовою відділення екстренної медичної допомоги уклали 16 жовтня. Відповідно до неї, роботи мали бути виконані до кінця 2020 року. Проте 16 грудня адміністрація лікарні уклала із підрядником додаткову угоду про продовження терміну виконання робіт з детальним календарним графіком їх виконання, розпланованим до кінця травня 2021 року.

При цьому, відповідно до графіку, до кінця лютого 2021 року мали тривати і загальнобудівельні роботи, і монтажі основних систем енергозабезпечення: водопостачання, каналізації, теплопостачання, вентиляції, електропостачання, прокладення зовнішніх електричних та каналізаційних мереж. Тим часом на березень-квітень планували монтаж обладнання, а на квітень-травень – пусконалажоджувальні роботи та здачу об’єкта в експлуатацію. Пришвидшення темпів ремонту наразі офіційно не обгрунтовують, вказуючи лише на, те що це – об’єкт «Великого будівництва», який фінансується з державного бюджету. Чи дотримується необхідних технологій будівництва і ремонту підрядник, потребує окремої перевірки перед здачею об’єкта в експлуатацію.

Фото https://prozorro.gov.ua

Додамо, ТОВ «ПМК-113» у грудні 2020 року подало позов до Господарського суду Івано-Франківської області про скасування рішення тендерного комітету Івано-Франківської центральної міської лікарні про визначення підрядника реконструкції з добудовою відділення екстренної медицини. Розгляд справи по суті почали 15 березня.

Прикметно, що угода про розбудову відділення екстренної медицини у Франківську – другий контракт «МЖК Експрес-24» з бюджетними установами. Попереднє державне замовлення компанія підписувала ще в 2016 році на реконструкцію дитячого садка у смт. Перегінське (Рожнятівський район, Івано-Франківської області) за 200 тисяч гривень.

Зазначимо, ТОВ «МЖК Експрес-24» зареєстроване у Івано-Франківську і є однією з найбільших будівельних компаній міста. Фірма заснована ТОВ «Рам-ІФ», яке у свою чергу зареєстроване на Валентину Попадинець (50,3%) та Володимира Швадчака (49,6%).

За даними видання «Наш гроші. Львів», Володимир Швадчак до 2008 року був заступником міського голови Івано-Франківська і був засуджений у справі, пов’язаною з махінаціями із земельною ділянкою біля приміського села Микитинці. Тоді Швадчака та групу інших посадовців притягували до кримінальної відповідальності за вилучення з державної власності 31 гектара землі у 2007 році на користь ТОВ «МЖК Експрес-24». Ділянка належала Івано-Франківському інституту агропромислового виробництва.

Володимира Швадчака засудили на два роки умовного позбавлення волі, оскільки справу перекваліфікували із зловживання службовим становищем на службову недбалість. У 2010 році усі фігуранти справи оскаржували рішення суду. Інформації про закінчення справи Володимира Швадчака немає у Єдиному державному судовому реєстрі судових рішень, але є відомості про інших посадових осіб, що фігурували у справі і були звільнили від покарання у зв’язку із закінченням строку давності.

Нагадаємо, Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківська приймає пацієнтів з сovid-19. У середині лютого повідомлялося, що вона переповнена.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *