Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

У Мюнхені відбудеться інтронізація нового Апостольського Екзарха Німеччини владики Богдана Дзюраха

У суботу, 18 квітня 2021 року, о 10:00 (за європейським часом) в катедральному храмі Покрова Пресвятої Богородиці та святого апостола Андрія Первозваного в Мюнхені відбудеться інтронізація нового Апостольського екзарха для Німеччини і країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха. Подія пройде в режимі онлайн за участі безпосередніх учасників канонічного перейняття уряду та окремих представників Церкви та державної влади.

Про це повідомив владика Петро Крик, Апостольський адміністратор та голова оргкомітету, на офіційному сайті екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії.

«Як вже було повідомлено раніше, Святіший Отець Папа Франциск 18 лютого 2021 року прийняв зречення Апостольського екзарха Преосвященного спископа Петра Крика, на підставі досягнення канонічного віку емерита та призначив третім Апостольським екзархом для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії Преосвященного владику Богдана Дзюраха, куріяльного єпископа Києво-Галицького та Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ», – йдеться в повідомленні владики Петра.

«За попередньою домовленістю та з огляду на пандемічну ситуацію, урочисте введення новопризначеного екзарха на єпископський престіл Апостольського екзархату відбудеться 18 квітня 2021 року о 10:00 в катедральному храмі Покрова Пресвятої Богородиці та святого апостола Андрія Первозваного в Мюнхені виключно в режимі онлайн за участі безпосередніх учасників канонічного перейняття уряду та окремих представників Церкви та державної влади», – мовиться у листі.

«Через це наполегливо прошу всіх вас: священників Апостольського екзархату, наших вірних в Німеччині та Скандинавії, а також вельмишановних та високоповажних гостей та друзів Апостольського екзархату, утриматись від особистої присутності в день інтронізації та єднатись з новопризначеним екзархом духовно за допомогою засобів комунікацій. Відповідне посилання для участі онлайн буде своєчасно розміщене на офіційному сайті Апостольського екзархату. Ваші письмові побажання та привітання радо вітаємо та ласкаво просимо надсилати до канцелярії Апостольського екзархату. Нагода особисто привітати нового Апостольського екзарха буде після завершення карантинних обмежень, діючих в країні», – наголосив владика Петро Крик.

 

Довідка про Екзархат
для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії

17 квітня 1959 р. папа Іван ХХІІІ створив і проголосив своїм Декретом Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині. Екзархат отримав власну юрисдикцію, з безпосередньою підпорядкованістю Святішому Отцеві, аналогічно до Апостольського вікаріяту в латинській Церкві.

Першим екзархом став тодішній канцлер української митрополії у Філядельфії, США, д-р Платон Корниляк. Єпископські свячення відбулися 7 липня 1959 року.

Особливе завдання Апостольської екзархії полягає сьогодні в тому, щоб служити і опікуватися тими українцями, які живуть в Німеччині і Скандинавії. Чисельність українців, які живуть тут на поселеннях, збільшилося через нову хвилю еміграції українців, які також шукають притулок та опіку в українському суспільстві на поселеннях в Німеччині. Важливе завдання Апостольської екзархії полягає також в тому, щоб знайти контакт до тих українців, які до тепер не належали до Церкви, з огляду на їх минуле в атеїстичному суспільстві совєтського соціалізму, або перестали ходити до церкви через різні причини. Їм треба передати християнську орієнтацію, чуття приналежності до свого рідного і тим самим дати їм можливість почувати себе повноцінними християнами та українцями.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *