Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Скрипаї – село на Зміївщині, якому майже 400 років. Сьогочасне життя та екскурс в історію

Проминаючи обабіч танковий полігон одразу за сосновим лісом ми в’їжджаємо у давнє село Скрипаї. Вулицями села стоять як старіші селянські хати з піддашками так і фінські хатинки та сучасні будинки місцевих мешканців. Колись тут була велика ферма, будинки культури, дитячий садочок. Школа успішно працює і зараз.

Нам пощастило відзняти кілька томів історії села Скрипаї, з архівними світлинами та коментарями. Цей літопис села існує лише в одному екземплярі.

У великій кав’ярні, де можна гарно відпочити, стіни прикрашають місцеві вишивки. Вражає раритетний скрипаївський рушник, якому понад сто років, проте він в чудовому стані.

Ми завітали до сільського старости та погортали старі погосподаські книги – джерело точної інформації про всіх, хто проживав у селі ще з першої половини минулого століття.

Екскурсію провадять Грошова Надія Михайлівна та Маковецька Яна Павлівна.

Документальний відеозапис здійснено в межах проєкту “Зникаючі та зниклі українські села та хутори: говорять свідки” Фонду національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича за підтримки Українського культурного фонду.

Інші записи проєкту дивіться: http://khotkevych.info
а також: http://malva.tv
Відеозаписи проєкту на Ютубі: https://youtube.com/tvmalva
На Фейсбуці: https://facebook.com/malva.tv

#Скрипаї #село #Мохнач #села #школа #Маковецька #Грошова #хутір #хутори #Зміївщина #Зміївський_район #Чугуївський_район #Харківська_область #Харківщина #зникаючі_та_зниклі_українські_села_та_хутори #ФондХоткевича #УКФ #ЗаПідтримкиУКФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *