Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса та кафедра історії УКУ організовують вебінар про парафіяльну історію Унійної Церкви

Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса, програма «Київське християнство» та кафедра історії УКУ запрошують на вебінар на тему: «Парафіяльна цивілізація» Унійної Церкви на Правобережній Україні у другій половині XVIII ст.

Доповідачка: д-р габ. Ірена Водзяновська, Центр історичних досліджень Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ.

Дискутантка: д-р Валентина Лось, бібліотека Ягеллонського університету в Кракові.

«Розвиток інституційних та адміністративних структур Греко-Католицької Церкви був зумовлений як внутрішніми, так і зовнішніми чинниками. Політичні впливи еліт Речі Посполитої на вибори митрополитів, погляди коляторів, стимульований з Лівобережжя «тиск» православ’я, татарські набіги, майже перманентна присутність російських військ впливали не тільки на будування, але і тривалість парафіяльної мережі. Однак розвиток парафій в особливий спосіб відзначився власне на цих землях, де упродовж п’ятдесяти років їх кількість стрімко виросла зі ста п’ятдесяти до понад тисячу. Населення з території Галичини й Волині, білорусько-литовських земель, російської та отаманських терен створило багатокультурну, баготомовну і поліконфесійну мозаїку», — йдеться на сайті програми.

Під час вебінару відбудеться презентація книжки «Zmierzch Unii: struktury terytorialne i personalne Cerkwi greckokatolickiej w drugiej połowie XVIII wieku na Bracławszczyźnie» (Lublin; Tczew 2018, 505 с.).

24 березня, початок о 16 год.

Подія у фб: https://www.facebook.com/events/481375632882716.

Лінк зум: https://us02web.zoom.us/j/88457288237?pwd=MGZCOEJKZ1pvL2hQVXh5WktvMTRsZz09

 Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://risu.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *