Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Літургія Передосвячених Дарів та парастас Сорокоусти у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця

Впродовж Великого посту, у середу і п’ятницю, у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця служиться Літургія Передосвячених Дарів та парастас Сорокоусти.

У перший тиждень Великого посту богослужіння у храмі очолив Екзарх Харківський Владика Василій.

Варто додати, що перша виразна згадка про Літургію Передосвячених Дарів знаходиться у творі «Пасхальна хроніка» VII ст. У цьому ж столітті про цю Літургію згадує один з канонів п’ятого-шостого Вселенського Собору (691-692). Словосполучення «Передосвячених Дарів» у назві богослужіння підкреслює характерну особливість цієї Літургії – на ній не відбувається освячення євхаристійних дарів, а використовуються Святі Дари (тільки Тіло Христове), які були попередньо освяченні на недільній Божественній Літургії. Вперше про необхідність служити Літургію Передосвячених Дарів у будні дні Великого Посту, згадується у постановах Лаодикійського Собору (IV ст.), який аргументує такий припис неможливістю звершувати у посні дні Божественну Літургію.

Сорокоустами називаємо моління за померлих в часі Великого посту. Слово “сорокоуст” дослівно означає: сорок уст, себто моління 40 устами чи священиками. Сьогодні згідно традиції на час посту записуємо імена близьких нам людей, які померли, у спеціальну книжечку “пом’яник” і даємо на сорокоусти. Впродовж цілого посту священик сорок разів згадає ім’я усопшого у молитвах Церкви за людей, які відійшли у вічність.

Пресслужба Харківського Екзархату

За матеріалами

 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *