Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Папа: Не вистачить підкреслювати доктрину, якщо не зберігати красу сім’ї

Папа: Не вистачить підкреслювати доктрину, якщо не зберігати красу сім’ї
У посланні до учасників симпозіуму «Наша щоденна любов», проведеного з нагоди відкриття Року «Сім’я Amoris laetitia», Папа Франциск поділився думками про важливість того, аби надати сім’ям усю необхідну підтримку.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Головним наміром документа є серед глибоко змінених часів і культури передати думку про те, що сьогодні потрібний новий погляд на сім’ю з боку Церкви: не вистачить наголошувати на цінності та важливості доктрини, якщо не станемо хранителями краси сім’ї, якщо не заопікуємося зі співчуттям її слабкостями та ранами», – наголосив Папа Франциск у посланні до учасників онлайн-заходу, організованого з нагоди відкриття Року «Сім’я Amoris laetitia».

«Наша щоденна любов» – таку тему мала віртуальна зустріч, що відбулася 19 березня 2021 р., а її організатори – Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя, Римська дієцезія та Папський Богословський Інститут ім. Івана Павла ІІ. Метою зустрічі було розпочати заходи, приурочені до згаданого спеціального року, проголошеного Папою Франциском з нагоди 5-ї річниці післясинодального Апостольського напоумлення «Amoris laetitia» про красу та радість подружньої та сімейної любові. Він триватиме від 19 березня 2021 р. до 22 червня 2022 року, коли повинна відбутися в Римі Х Всесвітня зустріч сімей.

У своєму зверненні Святіший Отець зазначив, що протягом цього п’ятиріччя документ «накреслив початок шляху, стараючись заохотити до нового душпастирського підходу до родинної дійсності». За його словами, серцем душпастирського служіння сім’ям повинні бути «щирість євангельського звіщення та лагідність супроводу».

Слово вимогливе та визволяюче

Як зауважив Папа, ми, з одного боку, звіщаємо парам, подружжям і сім’ям «Боже слово, яке допоможе їм збагнути справжнє значення їхнього союзу та їхньої любові, що є знаком й іконою Троїчної любові та союзу між Христом і Церквою». Йдеться про «завжди нове» слово Євангелія, з якого формується доктрина, та «вимогливе слово», яке прагне визволити людські стосунки з різних форм неволі, що часто викривляють їхнє обличчя, як от диктатура емоцій, вивищення тимчасового, переважання індивідуалізму, страх перед майбутнім.

«Перед лицем цих труднощів Церква повторює християнським подружжям про цінність подружжя як Божого задуму, як плоду Його благодаті та як покликання, яким слід жити повністю, вірно та безкорисливо. Це є дорогою для того, щоби стосунки, хоч і прямуючи дорогою, позначеною поразками, падіннями та змінами, відкривалися на повноту радості та людського сповнення, стаючи закваскою братерства та любові в суспільстві», – наголосив Папа.

Втілене звіщення

З іншого боку, як звернув увагу Святіший Отець, це звіщення «не може і ніколи не повинно» даватися згори, ззовні. Церква є «втіленою в історичній дійсності», і коли звіщає Євангеліє сім’ї, то чинить це, «занурюючись у реальне життя», зблизька знаючи щоденні труднощі чоловіка та дружини, батьків, їхні труднощі, проблеми та страждання. Йдеться про «конкретний контекст», в якому переживається щоденна любов.

«Ви назвали свій симпозіум “Наша щодення любов”. Це значуще рішення. Йдеться про любов, породжену простотою та мовчазною дією життя пари, отими щоденними зусиллями, іноді, сповненими труднощів, яких докладають чоловіки й дружини, мами, тати, діти. Євангеліє, запропоноване як доктрина, що звалилася згори та не ввійшла в “тіло” цієї щоденності, ризикує залишитися гарною теорією та, іноді, проживатися як моральний обов’язок. Ми покликані супроводити, вислуховувати, благословити шлях сімей; не лише накреслювати напрямок, але долати його разом з ними; тактовно та з любов’ю входити в домівки, щоб сказати подружжям: Церква з вами, Господь є близьким до вас, хочемо допомогти вам зберегти дар, який ви отримали», – наголосив Папа, додаючи, що йдеться про те, щоби «звіщати Євангеліє, супроводячи людей та віддаючись служінню їхньому щастю».

Живе слово Бога-Любові

У цьому контексті Наступник святого Петра зазначив, що коли сім’я живе під знаком цієї Божественної спільності, про різні аспекти якої йдеться в «Amoris laetitia», вона стає «живим словом Бога-Любові, вимовленого в світі і для світу». Бо «граматика родинних стосунків» є дорогою передавання мови любові, що «надає сенсу життю та людськості кожним стосункам». Ця мова складається не лише зі слів, але також зі способів буття, поглядів, жестів, часу та простору наших взаємин з іншими.

«І в цьому середовищі відбувається також передавання віри між поколінням: воно проходить, властиво, через мову добрих і здорових стосунків, які справджуються кожного дня в сім’ї, особливо, коли разом ставиться чоло конфліктам і труднощам», – підкреслив Папа, додаючи, що в період пандемії все це стало очевидним: родинні зв’язки пережили суворі випробування, але залишилися стійким орієнтиром і незамінним щитом для всієї людської спільноти.

«Отож, підтримаймо сім’ю! Захистімо її від всього того, що компрометує її красу. Приступаймо до цієї таємниці любові з подивом, тактом і лагідністю. І стараймося оберігати її цінні та делікатні зв’язки», – закликав Святіший Отець, наголошуючи, що вони потрібні для того щоб жити, щоби жити добре, щоб зробити людство більш братерським.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *