Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Папа: Прислухаючись до волання бідних, будуємо кращий світ

Папа: Прислухаючись до волання бідних, будуємо кращий світ
Приймаючи представників волонтерської організації «FIDESCO», Наступник Святого Петра наголосив на тому, що сьогодні важливо, аби Христові учні були свідками співчуття та лагідності.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Зберігати захоплення та ентузіазм життя Євангелієм братерства, чого особливо потребуємо в найважчі періоди самотності, знеохочення та розчарування. Із таким заохоченням Папа Франциск звернувся до керівників і волонтерів громадської організації «FIDESCO», назва якої є акронімом від слів «віра та співпраця», приймаючи їх у суботу, 20 березня 2021 р., на аудієнції у Ватикані.

Заснована 1981 року в лоні Спільноти Емануель у Франції, ця католицька організація згуртовує волонтерів, які беруть участь у проектах розвитку в країнах південної півкулі в найрізноманітніших ділянках: освіті, будівництві, охороні здоров’я, сільському господарстві, в таборах біженців, осередках для дітей вулиці, тощо.

Служіння, вкорінене в Христі

З нагоди 40-річчя заснування, представники «FIDESCO» прибули з паломництвом до Риму. У цьому контексті Папа побажав їм, аби молитва на гробах Апостолів сприяла тому, аби «ще краще вкорінювати» свої щоденні вчинки «у вірі в розп’ятого та воскреслого Христа та в серці місії Церкви». Він навів слова зі свого Апостольського напоумлення «Evangelii gaudium», в якому писав про те, що прийняти Божу любов та любити Його тією ж любов’ю, яку Він нам передає, «викликає в житті людини та в її вчинках першочергову та фундаментальну реакцію», якою є «шукати добро інших».

«Саме цього “добра інших” ви шукаєте, спонукувані подихом Святого Духа, коли вирішуєте відправитися на кілька років, аби служити найвіддаленішим братам і сестрам, яким менше пощастило, які є знедоленішими, маючи менше можливостей від вас, але є так само любленими Богом і наділеними гідністю», – зауважив Святіший Отець.

Кожна людська істота має гідність

У контексті того, що Церква входить у період роздумів над Господніми Страстями, Наступник святого Петра нагадав про те, що страждаючий Христос присутній у кожній вбогій, хворій, відкиненій, голодній людині, яка «разом з Ним несе таємницю хреста». Визнавати, що Христос пролив за нас Свою кров не дозволяє нам сумніватися «щодо любові без границь, яка облагороджує кожну людину».

«Кожна людська істота є гідною. Кожна людина є для мене братом чи сестрою. Заохочую вас, коли перебуватимете при здійснюванні своєї місії, завдяки своїм особистим стосункам з Господом і своїм життям вірою зберігати незмінним захоплення, подив і ентузіазм життя Євангелієм братерства. Ми потребуємо цього в найважчі хвилини самотності, знеохочення та розчарування», – підкреслив Папа, дякуючи волонтерам і Богові за ці сорок років місіонерського служіння.

Свідки ніжності та співчуття

Глава Католицької Церкви зазначив, що їхня діяльність спрямована «цілісний розвиток людей», на дбання не лише про матеріальні потреби, але й про їхню соціальну інтеграцію, інтелектуальне, культурне та духовне зростання, «даючи кожному його гідність». З цього випливає заохочення і далі прямувати цією дорогою, «залишаючись вкоріненими в соціальній доктрині Церкви».

«Сьогодні більше, ніж будь-коли раніше, важливо, щоби Христові вірні були свідками лагідності та співчуття. Прислухатися до волання убогих, яке лунає всередині нас, дозволити, аби страждання інших провокувало нас та приймати рішення вирушити у далекі краї, щоби торкнутися їхніх ран, що є Христовими ранами, не лише вчиняє нас учасниками будування кращого, більш братерського, євангельського світу, але скріплює Церкву в її місії пришвидшувати встановлення Божого царства», – сказав Папа, звертаючи увагу також і на особисте зростання, якому сприяє участь у таких проектах.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *