Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Папа: Ми покликані показувати іншим Ісуса шляхом послідовного свідчення

Папа: Ми покликані показувати іншим Ісуса шляхом послідовного свідчення
Як проказати ближнім Христа? Відповідь на це запитання була в центрі уваги роздумів, якими Папа Франциск поділився перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у п’яту неділю Великого Посту.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Коли нас просять показати Ісуса, можемо зробити це свідченням життя, яке з любові до Бога жертвується служінню ближнім. На це звернув увагу Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 21 березня 2021 р., євангельську розповідь про те, як деякі греки, прибувши до Єрусалиму, зацікавлені чутками про Христа, звернулися до апостола Филипа з проханням: «Хочемо бачити Ісуса».

Свою катехизу Наступник святого Петра знову виголосив перед телекамерами в робочому кабінеті Апостольського палацу. Оскільки в центральноіталійському регіоні Лаціо введено режим червоної зони протиепідеміологічної боротьби, молитовна зустріч відбулася у формі трансляції без участі паломників на площі Святого Петра.

Вікодавнє запитання

Як розповідає святий євангелист Іван, Филип розповів про це Андрієві, а тоді вони разом переказали це прохання Учителеві. За словами Святішого Отця, в проханні цих греків «можемо побачити питання, з яким багато людей, у кожному місці та в усі часи» звертаються до Церкви та й до кожного з нас. Ісус, довідавшись про це, сказав: «Прийшла година, щоб Син Людський став прославленим. Воістину, воістину кажу вам: якщо зерно пшениці, впавши на землю, не вмре, воно залишиться одне. Якщо ж умре, – принесе багато плоду».

«Здається, що ці слова не дають відповідь на запитання, поставлене тими греками. В дійсності, вони сягають ще далі. Ісус, властиво, об’являє, що для кожної людини, яка хоче Його шукати, Він є прихованим зерном, готовим померти, щоби принести рясний плід. Немовби каже: якщо хочете пізнати та зрозуміти мене, дивіть на зерно пшениці, яке помирає в землі, тобто, дивіться на хрест», – сказав Папа.

Знак хреста

Як зазначив Єпископ Риму, в цьому контексті на думку спадає знак хреста, який протягом віків став головною відзнакою християн. Той, хто також і сьогодні хоче бачити Ісуса, наприклад, прибувши з інших країн та інших культур, що бачить у першу чергу? Розп’яття. У церквах, у домівках, а також ношене на власному тілі…

«Важливо, – підкреслив він, – аби цей знак був послідовним з Євангелієм: хрест не може не виражати любов, служіння, беззастережну самопожертву. Лише тоді він є дійсно “деревом життя”, щедротного життя».

Відповідальність християн

Папа зауважив, що сьогодні багато людей, навіть не говорячи про це виразно, хотіли би «побачити Ісуса», зустрітися з Ним, пізнати Його. З цього можемо зрозуміти «велику відповідальність», яка лежить на християнах. «Також і ми повинні відповідати свідченням життя, яке дарується через служіння, життя, яке бере на себе стиль Бога: близькість, співчуття, лагідність, жертвується в служінні. Йдеться про те, щоб сіяти зерна любові не словами, які пролітають мимо, але конкретними, простими та відважними вчинками. Не теоретичними засудами, але жестами любові», – сказав він, додаючи, що тоді Господь Своєю благодаттю подбає про плід, навіть якщо «земля є висохлою через нерозуміння, труднощі чи переслідування».

«Саме тоді, у випробуваннях та в самотності, коли зерно помирає, настає момент, коли проростає життя, аби в свій час принести зрілі плоди. Саме на цьому перехресті смерті та життя можемо відчути радість і справжню родючість любові», – сказав Святіший Отець, побажавши: «Нехай Діва Марія допоможе нам іти за Ісусом, рішуче та з радістю прямувати дорогою служіння, щоби Христова любов сяяла в кожному нашому вчинкові та дедалі більше ставала стилем нашого щоденного життя».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *