Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

ХІV Надзвичайна Генеральна Капітула сестер Служебниць розпочалася у Римі

21 березня 2021 року в Генеральному домі сестер Служебниць НДМ в Римі розпочалася ХІV Надзвичайна Генеральна Капітула Згромадження, яка має на меті прийняття Конституції та Директив Згромадження. Тема капітули: Конституції Згромадження – вчитель і провідник та дороговказ до святості.

Капітула проводиться у режимі онлайн на платформі ZOOM, так як через пандемію коронавірусу Делегатки не можуть прибути для фізичної участі в засіданнях.

У цій визначній події Згромадження беруть участь Генеральна Управа, Провінційні Настоятельки та Сестри Делегатки із 7 Провінцій у світі – всього 27 учасниць.

Капітула розпочалася Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Діонісій Ляхович, Апостольський Екзарх українців греко-католиків в Італії.

У своїй проповіді Владика зазначив, що це надзвичайна Капітула з двох причин: по перше скликана для завершення редакції Конституції Згромадження, а по друге – вона «онлайн» з приводу пандемії Ковіду – 19.

Владика насамперед звернувся до перших сторінок Конституції – опису герба Згромадження та його значення: «Герб Згромадження виражає основні риси засновників Згромадження: блаженної Йосафати, о. Єремії Ломницького та о. Кирила Селецького, з акцентом блаженної Йосафата «Іти там, де найбільша потреба». Цю засновницьку харизму вона по геройськи посвідчила». 

Відтак Владика Діонісій зосередив свою увагу на сьогоднішньому євангельському уривку, де Ісус зі своїми учнями іде до Єрусалиму, акцентуючи свою увагу на служінні, а не на пануванні. У програмі Ісуса вже міститься назва Згромадження: «Служебниць Непорочної Діви Марії». Такий то був задум засновниці, блаженної Йосафати – служити: «Іти там, де найбільша потреба» – підкреслив Архиєрей.

У Божественній Літургії онлайн взяли участь Учасниці Капітули, сестри Служебниці в різних куточках світу, а також численні вірні.

Вкінці Божественної Літургії с. Софія Лебедович, Генеральна Настоятелька Офіційно відкрила ХІV Надзвичайну Генеральну Капітулу: «В ім`я Пресвятої Тройці, під покровом нашої Матері і Заступниці Непорочної Діви Марії та за молитвами наших блаженних Матері Йосафати та Преподобномучениці Тарсикії, наших отців співосновників о. Єремії Ломницького і о. Кирила Селецького, покровителів Згромадження та всіх наших покійних праведних сестер і отців відкриваю ХІV надзвичайну  Генеральну Капітулу.  Темою капітули є речення з молитви Блаженної Йосафати, в якій вона просить Ісуса, щоби Правила Згромадження були для неї учителем, провідником і дороговказом у житті».

У своєму слові Генеральна Настоятелька наголосила, що Блаженна Йосафата дуже цінувала Правила і просила Господа, щоб «ніколи тим святим правилам  не противилася». Блаженна Йосафата та перші сестри дуже цінували Устави Згромадження і ними жили. У них вони бачили конкретну дорогу втілення Євангелії.

Далі вона підкреслила, що перегортаючи сторінки історії дуже виразно бачимо, що ця любов до Бога мала конкретне своє обличчя в любові до уставів Згромадження та втілювалася у служінні потребуючим.

Генеральна Настоятелька побажала, щоб ми не тільки опрацювали і прийняли Конституції,  але, щоб вони  стали для нас новою енергією щоб все більше і більше любити Бога та Йому служити у дусі наших Засновників.

Під час першого засідання Учасниці Капітули прийняли Правильник та коротко представили своє служіння в різних країнах світу.

ХІV Надзвичайна Генеральна Капітула  сестер Служебниць триватиме до 30 березня 2021 року.

Пресслужба Сестер Служебниць НДМ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *