Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

У Португалії заснований перший монастир отців василіан

На початку 2021 року протоархимандрит Василіанського чину святого Йосафата отець Ґенезій Віомар, ЧСВВ, проголосив рішення, згідно з яким було офіційно засновано перший василіанський монастир у Португалії, поблизу столиці країни, у місті Санта-Ірія-де-Азойя, округ Лісабон.

Ця подія тим більше знаменна, бо у 2021 році минає двадцята річниця душпастирської діяльності отців василіан у цій країні.

Протягом останніх десятиліть багато українців опинилися в Португалії у пошуках праці, так що українська діаспора стала тут однією з найбільших. Та заробітчани не бажали втрачати зв’язок із Батьківщиною та рідною Церквою і обрядом. Тому запрошували священників для душпастирювання. Отці василіани, відповідаючи на численні прохання, розпочали пасторальну діяльність у Португалії у 2001 році. 22 лютого 2001 року о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ, прибув у Лісабон, за дорученням настоятелів і на прохання патріарха Лісабона. Потім у Португалії працювали отці Натанаїл Гарасим, Віталій Климчук, Боніфатій Залуцький, Йоан Лубів та інші священники василіани.

Результатом тривалого та успішного  душпастирювання стало відкриття нового монастиря з благословення лісабонського патріарха кардинала Мануела Жозе Макаріо до Насіменто Клементе та рішенням найвищої влади Чину. Цей монастир може стати початком нової віхи в історії Чину та зробити внесок до славних сторінок його заслуг перед Церквою.

На сьогодні у Португалії трудяться і служать василіанські священники із провінцій Найсвятішого Спасителя в Україні, Святого Йосифа у Бразилії та Святого Миколая в Україні, а саме: в лісабонському монастирі о. Микола Ярема, ЧСВВ, відповідальний за внутрішні справи василіан у Португалії, о. Ілля Фіголь, ЧСВВ, координатор душпастирів українців у Португалії, о. Матей Дзюрбан, ЧСВВ, о. Натанаїл Гарасим, ЧСВВ, о. Герман Ничак, ЧСВВ; у резиденції у Фатімі о. Сільвіо Літвінчук, ЧСВВ; о. Гавриїл Тимчик, ЧСВВ; о. Венедикт Деркач, ЧСВВ. Бажаємо миру, здоров’я на наснаги душпастирям у Португалії та всьому Божому народові, для якого вони трудяться.

 Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://osbm.in.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *