Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Українська катехитка в Аргентині вчить в’язнів щирої та глибокої молитви

Українська катехитка в Аргентині вчить в’язнів щирої та глибокої молитви
В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News пані Галина Рожанська-Похиляк, що мешкає в Аргентині та належить до української діаспори, розповідає про своє сорокарічне катехитичне служіння серед в'язнів у Буенос-Айресі.

Духович Світлана – Ватикан

«Якщо немає любові, то непотрібно відвідувати в’язнів у тюрмі», – на цьому наголошує пані Галина Рожанська-Похиляк, яка у віці 78-ми років не припиняє катехитичного служіння серед в’язнів у Буенос-Айресі. Пані Галя народилась у Львові. Разом з батьками, біженцями Другої світової війни, опинилася в Аргентині. Одружилась з адвокатом Василем Похиляком, тепер уже покійним, має 3 дітей та 9 внуків. Здобула вищу катехитичну освіту і 40 років свого життя присвятила катехитичному служінню в місцях позбавлення волі різних рівнів: в’язницях суворого та особливого режимів, жіночих і чоловічих в’язницях, останнім часом в місцях довічного ув’язнення за злочини проти людства. Коли Папа Франциск був архиєпископом Буенос-Айреса, а згодом кардиналом, пані Галина активно співпрацювала з ним у сфері в’язничного капеланства.

Спілкуючись з пані Галиною під час телефонного інтерв’ю, слухаючи її слова про те, скільки любові, терпеливості, праці над собою і здатності прощення вимагає її служіння, стає зрозумілим, що це справжнє покликання. В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News пані Галина ділиться своїми спогадами про те, як зародилося це покликання:

Служіння пані Галини не обмежувалося лише катехизацією. Відвідуючи жіночі в’язниці, вона натрапила на проблему дітей, що народжувалися у в’язниці й були змушені перебувати там зі своїми матерями. Пані Галина розповідає про те, як вона вирішила допомогти цим дітям:

Протягом всього життя пані Галина, як і вся її родина, плекає особливе набожество до блаженної Йосафати Гордашевської, яка «навчала людей молитви та потрібних і конкретних речей: готувати їсти, вести господарство, шити, тощо». Пані Галина передала свою любов до цієї української блаженної в’язням, які потрапили у в’язниці Буенос-Айреса з різних країн. Вона навчила їх виготовляти вервицю з мила і вчила молитися різними мовами «Отче Наш», «Богородице Діво» і коротеньку молитву до блаженної Йосафати. Вона розповідає про цей цікавий досвід:

Вервиці до блаженної Йосафати

Уроки молитви та любові, які пані Галина Рожанська-Похиляк залишила в’язням протягом свого сорокарічного служіння, дають свої плоди. До сьогодні життя дарує їй приємні несподіванки, які допомагають їй зрозуміти, наскільки цінною є її праця:

 

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *