Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Хресна дорога 2021 у Ватикані: погляд дітей і підлітків

Хресна дорога 2021 у Ватикані: погляд дітей і підлітків
Умбрійські скаути та учасники катехизації на одній із римських парафій приготували роздуми на Хресну дорогу, яку Папа Франциск очолить у Велику П’ятницю на площі Святого Петра. Ілюстрації приготували вихованці дитячих будинків сімейного типу.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні повідомив про те, що Папа Франциск ввірив приготування роздумів на цьогорічну Хресну дорогу групі скаутів з італійського регіону Умбрії та римській парафії святих Уґандійських мучеників. Ілюстрації, які супроводитимуть окремі стояння, намалювали діти та підлітки з римських дитячих будинків сімейного типу «Mater Divini Amoris» і «Tetto Casal Fattoria».

Простота і конкретність слів і зображень

Прості й безпосередні слова, однак, з повним усвідомленням значення дискримінації та приниження, але також справедливості й солідарності. Вражаючі риси чи ледь помітні контури, щоб зафіксувати в зображенні історію спасіння, довершену Божим Сином… Цьогорічну молитву Хресної дороги, яку Папа Франциск у Велику П’ятницю очолить на площі Святого Петра у Ватикані, приготували діти й підлітки віком від 3 до 19 років.

Слова та кольори відображають складність світу, що складається з маленьких і з великих хрестів, але також і з довіри та надії на майбутнє. Хтось є свідком сварок між батьками, комусь бракує сил, аби захистити друга, хтось почувається переможеним після невдалого іспиту в школі, хтось знаходить джерело відваги в підбадьорливих обіймах мами, хтось відчуває самотність, хтось розпізнає риси Ісусового обличчя в лиці чужинця…

Автори текстів й ілюстрацій

Скаутський осередок «Фоліньйо І» складається із 21 вихователя та виховательки й згуртовує 145 дітей і підлітків віком від 8 до 19 років. Юні автори роздумів над стояннями Хресної дороги розглядали їх у світлі особистого щоденного досвіду.

Дійсність парафії святих Угандійських мучеників є особливою з огляду на те, що протягом тривалого часу там здійснюється проект катехизації для та разом з особами з інвалідністю, а також діють різні осередки солідарності, як от «Притулок Аґар» для жінок і дітей, які є жертвами домашнього насильства, чи «Дім Вифлеєм» для сімей без постійного місця проживання. У цьому контексті солідарності діти й підлітки, що беруть участь у катехитичних програмах з нагоди першого Святого Причастя та Миропомазання, зробили свій внесок у редагування роздумів на Хресну дорогу.

Дитячий будинок «Mater Divini Amoris» у Римі провадять сестри Згромадження Дочок Богородиці Божественної Любові, приймаючи дітей у дусі Марійської набожності. Сьогодні структура опікується вісьмома дітьми віком від 3 до 8 років. Дитячий будинок «Tetto Casal Fattoria» діє в Римі від 1984 року з метою протидіяти соціальній марґіналізації дітей і підлітків. Діяльність спрямована також і на професійний вишкіл підопічних, аби допомагати будувати власний життєвий проект.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *