Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

У Тернополі через пташиний грип умертвили птахів зоокутка у парку «Топільче» .

У Тернополі на території зоокутка гідропарку «Топільче» ввели карантин. Причиною стало те, що загинули три лебеді-шипуни, одна казарка та одна мускусна качка. Лабораторні дослідження показали, що вони хворіли пташиним грипом, повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Тернопільській області.

Фото https://teren.in.ua

Після отримання результатів досліджень фахівці Держпродспоживслужби переконали керівництво КП «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» здійснити ефтаназію ще 20м птахам, зокрема 10м лебедям, які були впізнаваною окрасою зеленою зони міста.

«У керівництва комунального підприємства виникали сумніви – чи там дійсно мав місце грип і чи була потреба знищувати птахів, бо ті, що вижили, були на вигляд клінічно здоровими. Та вдалось переконати, що у більшості водоплавних птахів грип може протікати безсимптомно», – зазначено у повідомленні.

Фахівці Держпродспоживслужби вважають, що причиною зараження став контакт мешканців зоокутка із дикими перелітними водоплавними птахами, які прилетіли на каскад водойм тернопільського гідропарку.

Фото https://dpss-te.gov.ua

Ситуацію зі спалахом пташиного грипу та його ліквідацією обговорили під час позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській облдержадміністрації. Керівнику КП «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» видали припис щодо виправлення недоліків на території зоокутка. Також вирішили посилити роботу з оздоровлення решти мешканців зоокутка. Члени комісії вирішили вважати епізоотичну ситуацію щодо грипу птиці на території міста Тернополя неблагополучною, а на території області – загрозливою.

Відтак у межах Тернополя посилено контролюватимуть стан захворюваності птиці в індивідуальних господарствах та за дотриманням заборони на торгівлю живою птицею, зокрема пташенятами, у період посиленого антиковідного карантину.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *