Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Василіянська делегатура в Португалії

12 березня 2021 року в нещодавно заснованому монастирі святого Йосифа у містечку Санта-Ірія-де-Азойя в окрузі Лісабона в Португалії, відбулися загальні збори ченців-василіян, які душпастирюють у цій країні. Ці збори були проведені відповідно до рішення головної управи Чину про створення тут делегатури, тобто автономної одиниці управління, яка підлягатиме безпосередньо отцю Протоархимандриту.

Створення делегатури та заснування монастиря є природнім та органічним наслідком довголітньої присутності і праці отців-василіян в Португалії, в якій проживає і перебуває велика кількість вірних Української Греко-Католицької Церкви. Як вже повідомлялося, 22 лютого 2001 року за дорученням настоятелів і на прохання Патріарха Лісабона розпочав священицьке служіння у Португалії о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ. Свою діяльність він, а пізніше інші отці, зокрема Натанаїл Гарасим, Віталій Климчук, Боніфатій Залуцький зосередили у столиці країни та широкій околиці.

Пізніше настоятелі, відповідаючи на прохання і запрошення вірних, до Португалії приїхав на служіння о. Сілвіо Літвінчук із бразильської провінції святого Йосифа у заснований осередок у Фатімі, відомому місці об’явлення Пресвятої Діви Марії. Великих зусиль у душпастирстві доклав о. Йоан Лубів, який у 2007- 2012 роках працював у Лісабоні, організував на парафії хор, Апостольство молитви, готував дітей до урочистого причастя, благословив діяльність театральної студії. Теж розпочалося служіння в інших містечках: Аленкер, Калдаш да Раїня, Сінтра, Кашкайш. У 2014- 2016 роках о. Йоан обслуговував вірних у містах Порто, Брага.

Керівником спільноти від 2012 року став о. Микола Ярема, ЧСВВ, який продовжив лінію своїх попередників. Збільшилась спільнота,до якої приєднався о. Ілля Фіголь, який виконує служіння координатора душ пастирів Греко-католицької Церкво у Португалії, а також о. Матей Дзюрбан. Теж розширилася спільнота у Фатімі – сюди для душпастирювання прибули отці Венедикт Деркач і з української провінції Найсвятішого Спасителя, та о. Гавриїл Тимчик з української провінції святого Миколая на Закарпатті. Власне, розвиток душпастирської діяльності і став причиною заснування окремої управлінської одиниці – делегатури.

На загальних зборах було вирішено назвати Делегатуру ім’ям блаженних Мучеників Дрогобицьких Якима Сеньківського, ЧСВВ, Северіяна Бараника, ЧСВВ та Віталія Байрака, ЧСВВ, та обрано керівний склад. Делегатом на Головну Капітулу до Риму обрано о. Сільвіо Литвинчука, першим радником о. Матея Дзюрбана, другим радником – о. Гавриїла Тимчика, а заступником радника обрано о. Натанаїла Гарасима.

Нехай Господь рясно благословить нову василіянську Делегатуру, щоб отці могли якнайкраще служити для Христа і його святої Церкви.

Повідомив: о. Ілля Фіголь, ЧСВВДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *