Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

«Владики не помилилися», – Віктор Єленський про вибір владики Святослава Шевчука на Отця і Главу УГКЦ

27 березня 2021 року в УГКЦ відзначатимуть десятиріччя перебування на престолі Глави Церкви Блаженнішого Святослава. Про те, чим відзначилися ці десять років його головування у житті УГКЦ і України загалом, у програмі «Добра розмова» з Галиною Бабій розповів Віктор Єленський, доктор філософії, релігієзнавець, політик.

«Блаженніший Святослав став Главою УГКЦ у дуже складний момент, – пригадує пан Віктор. – 2010-2011-ий були роками, коли адміністрація Януковича намагалася загнуздати УГКЦ, домогтися від неї абсолютного послуху, обмеживши її діяльність храмовою огорожею. Йшлося про закриття УКУ. Було багато акцій і рухів, спрямованих на маргіналізацію УГКЦ… Зараз ми про це й не згадуємо, але на той час все це було дуже наочно і загрозливо. Тодішня адміністрація президента дуже бажала, щоб новий глава УГКЦ був набагато поступливішим і менш принциповим, ніж його попередник Любомир Гузар. Але, як бачимо, цього не сталося – навпаки, за ці десять років, в силу всіх подій, які відбулися і відбуваються в Україні, суспільна роль і значення УГКЦ дуже зросли».

Віктор Єленський відзначив тяглість традиції і цінностей УГКЦ і підкреслив, що попередником Блаженнішого Святослава на престолі Глави Церкви був не лише Блаженніший Любомир Гузар, а й такі титани Церкви як митрополит Андрей Шептицький та Йосиф Сліпий.

«Чому саме Святослав? У 2011 році я був серед тих, хто ставив собі це запитання, – зізнається п. Віктор Єленський і, перш, ніж відповісти на це запитання, додає: – Подібно в 1991 році, коли Мирослав-Іван кардинал Любачівський повернувся в Україну, ми розпитували: чому, на його думку, Андрей Шептицький обрав своїм наступником Йосифа Сліпого. Любачівський тоді казав: Кир Андрей був певний, що цей не зламається. На той момент для Церкви це було найголовнішим. Так і з вибором Святослава, – зазначає релігієзнавець, – думаю, що Блаженніший Любомир, владики, які в 2011 році зібралися на Виборчий Синод, також щось знали про майбутнє Церкви, і побачили у єпископові Святославові щось, що мало б бути дуже важливим у наступні роки. І, мені здається, вони не помилилися».

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *