Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Хакера з Тернопілля звинувачують у розробці програм, завдяки яким обкрадено банки 11 країн світу.

На Тернопільщині правоохоронці оголосили підозру чоловікові, який розробив шкідливе програмне забезпечення, за допомогою якого були здійснені фішингові атаки на банки 11 держав світу, збитки від протиправної діяльності, здійсненої хакерськими угрупуваннями з використанням розробки підозрюваного вимірюються десятками мільйонів доларів. Про це сьогодні, 29 березня, повідомила пресслужба Офісу генпрокурора України.

Фото https://www.gp.gov.ua

«Житель Тернопільщини розробив шкідливе програмне забезпечення, а саме фішинговий пакет і спеціальну адміністративну панель до нього, спрямоване на вебресурси більше сотні банків та їх клієнтів. Шкідливе програмне забезпечення дозволяло контролювати облікові записи користувачів, які зареєструвалися на скомпрометованих ресурсах та вводили свої платіжні дані. В подальшому їх отримували хакерські угруповання та використовували у злочинних цілях», – йдеться у повідомленні.

За попередніми підрахунками, збитки від протиправної діяльності сягають десятків мільйонів доларів. Від фішингових атак постраждали фінустанови Австралії, Великої Британії, Іспанії, Італії, Мексики, Нідерландів, Німеччини, США, Франції, Чилі та Швейцарії.

Фото www.gp.gov.ua

Цього чоловіка викрили у лютому 2021 року під час міжнародної спецоперації, яку проводили прокурори Офісу генпрокурора спільно з правоохоронцями США та Австралії та працівниками Департаменту кіберполіції і слідчими Головного слідчого управлінням Нацполіції.

За даними слідства, для демонстрації функціоналу та продажу своїх розробок підозрюваний створив власний інтернет-магазин у мережі DarkNet. В результаті санкціонованих обшуків на території Тернопільської області, правооохоронці вилучили комп’ютерну техніку, та встановили більше 200 активних покупців шкідливого програмного забезпечення. За попередніми даними, хакер не лише збував свою продукцію клієнтам з усього світу, а й надавав технічну підтримку під час здійснення фішингових атак.

Фото www.gp.gov.ua

За попередніми даними, збитки сягають десятків мільйонів доларів. Понад 50% усіх фішингових атак у 2019 році в Австралії було здійснено саме завдяки розробці тернопільського хакера.

Йому повідомили про підозру у створенні з метою використання, розповсюдженні або збуті шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдженні або збуті за ч. 2 ст. 361-1 Кримінального кодексу України. У разі доведення вини хакеру загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років з конфіскацією програмних чи технічних засобів. Слідчі дії тривають.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *