Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Пальмова неділя в Єрусалимі

Пальмова неділя в Єрусалимі
Святою Месою в базиліці Гробу Господнього та процесійною ходою на Оливній горі латинський Єрусалимський патріархат розпочав Великий Тиждень.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Великий Тиждень у Єрусалимі для вірних латинського патріархату цього року розпочався зовсім інакше, ніж попереднього. У Пальмову неділю навстіж відчинені двері базиліки Гробу Господнього прийняли священиків і вірних на богослужіння, що спогадувало Господній В’їзд до Єрусалиму. Хоч Свята Земля залишається зачиненою для паломників, завдяки масовій вакцинації поступово відновлюється нормальна діяльність на місцях, тож богослужіння Страсного Тижня будуть доступними для місцевих вірних і чернечих спільнот, в той час як минулого року відбувалися за зачиненими дверима.

Тож у неділю, 28 березня 2021 р., в присутності невеликого святкового зібрання вірних, Блаженніший П’єбаттіста Піццабалла, латинський Патріарх Єрусалиму, очолив богослужіння Пальмової неділі в базиліці Гробу Господнього, що розпочалося процесійною ходою з пальмовими галузками. «Сьогодні ми зібралися на місці, де Христос умер і воскрес. Це богослужіння є вступом до Пасхи Господа, Який для того, щоб здійснити таїнство страстей, смерті й воскресіння, входить до Єрусалиму, до Свого міста. Тож спогадуючи з великою вірою та набожністю це спасенний вхід, ідімо за Господом, щоб ставши завдяки благодаті співучасниками хреста, ми також отримали частку Воскресіння та життя», – заохотив він молільників на початку процесійної ходи.

Процесійна хода на Оливній горі

Крім ранкового богослужіння в базиліці Господнього Гробу, одним з найочікуваніших заходів Пальмової неділі в Єрусалимі є вечірня процесійна хода на Оливній горі. Після минулорічних обмежувальних заходів для протидії пандемії, цього разу одна з найбільших християнським маніфестацій у Святій Землі змогла відбутися вільно.

«Хоч процесійна хода була значно зменшеною, але важливо, що вона відбулася, подаючи ознаки повернення до нормальності та, насамперед, надію на відновлення нормального життя», – зазначив Блаженніший П’єрбаттіста. Вирушивши із храму у Витфагії, санктуарію на Оливній горі, де натовп вітав Ісуса під час в’їзду до Єрусалиму, молільники зробили зупинку в санктуарії Господнього плачу на місці, де Ісус оплакував долю Єрусалиму. З цього місця патріарх поблагословив Святе Місто. Хода завершилася при Левових воротах.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *