Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Словацький прем’єр йде з посади через політичну кризу із закупівлею російської вакцини

Словацький прем’єр-міністр Ігор Матовіч запропонував партнерам в урядовій коаліції, що він відмовиться від посади голови уряду, аби покласти край політичний кризі, яка постала через його рішення закупити російську вакцину від коронавірусу.

Матовіч сказав, що стане міністром фінансів, у той час як уряд очолить його однопартієць Едуард Геґер – чинний міністр.

Словаччина, сусідня з Україною держава з населенням 5,5 мільйона, потерпає від чергової хвилі пандемії COVID-19 і скаржиться на брак вакцин.

Але коли Ігор Матовіч 1 березня розпорядився купити російську вакцину, то інші партії урядової коаліції висловили обурення зокрема тим, що вони назвали одностороннім і неузгодженим рішенням прем’єр-міністра.

Словаччина вже отримала першу партію – 200 тисяч доз вакцини Спутнік V, але ще не використовувала її, очікуючи на результати перевірок.

Деякі політики в Словаччині закидали Матовічу, що його домовленість з Росією ставить під сумнів позицію країни в ЄС і в НАТО.

Досі російську вакцину від коронавірусу в ЄС використовує лише Угорщина, уряд якої також здійснює щеплення громадян вакциною китайського виробництва.

Європейське агентство лікарських засобів ще лише почало розгляд російської вакцини Спутнік V у березні на тлі заяв з Брюсселя, що ЄС має достатньо інших вже замовлених вакцин.

Зараз на ринку ЄС офіційно дозволено використання чотирьох вакцин від коронавірусу: Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Moderna, Vaxzevria (Oxford/AstraZeneca) і Janssen (Johnson & Johnson).

Європейське агентство лікарських засобів зараз розглядає подання на дозвіл для використання ще трьох вакцин від коронавірусу: CureVac AG, Novavax CZ AS, а також російської Спутнік V.

У США тепер дозволи на використання мають вакцини від коронавірусу: Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson&Johnson, а вакцина AstraZeneca лише нещодавно провела додаткові випробування у США для подання на дозвіл до Федерального управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *