Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Владика Борис Гудзяк з нагоди десятиліття інтронізації Блаженнішого Святослава: «Маємо Главу, який нам допомагає бути з Богом»

Блаженніший Святослав є перед великим Богом, і він у своєму серці відчуває Божий мир і Божу радість. Він нас піднімає добрим словом. Він заохочує молодих і старших. Він виступає на захист тих, які є на фронті, в Криму, тих, які є знедолені. А скільки прекрасних колядок Блаженніший проспівав разом зі знедоленими під час святвечора в Києві! Про це сказав владика Борис, митрополит Філадельфійський, у вітальному слові з нагоди десятиліття інтронізації Отця і Глави УГКЦ.

«Десять років тому, коли збиралися єпископи УГКЦ, щоб обрати нового Отця і Главу нашої Церкви, мені як ієреєві тоді припала честь виголосити проповідь до всіх отців Синоду і вірних, які в цей час були в соборі святого Юра», – пригадав владика Борис у вітальному відео.

Він процитував декілька думок з тодішньої проповіді: «Сьогодні, коли перед священним Синодом стоїть питання вибору нового провідника, Патріарха і Глави нашої Церкви, в нас з вами є лише один критерій – бути з великим Богом. Усунувши всі можливі шори та обмеження, відкрити дух і серце, розправити крила, відчинити вікна і дах розуму, підняти стелю нашої духовності, щоб у нас панувало Таїнство живого Бога, безмежного і неохопного Творця…»

Минуло десять років, і на цьому шляху життя нашої Церкви ми маємо як Отця і Главу Блаженнішого Святослава. «В Україні і в Америці, в Бразилії і Австралії, в Польщі і Західній Європі, в Канаді, ми маємо Главу, який допомагає нам бути з Богом», – ствердив митрополит.

За його спостереженням, Блаженніший ще з юного віку пірнув у життя молитви.

«Я пізнав його ще як докторанта, до речі, першого доктора з підпільної Церкви, який здобув докторат і вернувся в Україну, – пригадав владика Борис. – Під час студій я бачив, як він в скромній кімнатці молився ціле правило з ієромонахом студитом Антонієм Рижаком».

На переконання його, Блаженніший Святослав є еталоном літургійної молитви: «Він нас кличе своїм прикладом ставати перед великим Богом. Він молиться прекрасно. Ми дякуємо Живому ТВ, що цей приклад сьогодні є глобальний. Блаженніший провадить нас словом. Він є талановитим промовцем. Передовсім він є проповідником. Він нас кличе бути з великим Богом. Кличе в різний спосіб, відкриває нові горизонти».

«А як цікаво він про Лесю говорить з Оксаною Забужко! Блаженніший виявився чудовим співрозмовником – чи з монсеньйорами в чорних рясах і білих колорадках у Ватикані, чи з Сергієм Жаданом у чорно-білих кедах», – зауважив владика Борис Гудзяк.

У своєму слові він пригадав основні моменти розвитку нашої Церкви за останні десять років, зокрема розвиток структур митрополій, єпархій, екзархатів, та хіротонії нових єпископів. «Ще ніколи світ не був таким українським. І ще ніколи УГКЦ не була такою глобальною», – підкреслив він.

Президент УКУ також звернув увагу на виклики сучасності, серед яких назвав війну, еміграцію, економічну криза і пандемію. І наголосив, що за прикладом митрополита Андрея Шептицького, який в свій час їздив на Паризьку мирну конференцію і виступав перед Лігою Націй, щоб захистити народ, Блаженніший Святослав провів чимало подібних зустрічей у різних форматах на різних континентах і в різних країнах.

«Ми маємо Отця і Главу, – переконаний він, – який нас захищає і за нас заступається. Захищає, заступається, надихає і піднімає дух. А рисою, яка промовляє найбільше до молодих і до тих, які вперше зустрічаються з Блаженнішим, є, мабуть, його усмішка і почуття гумору».

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *