Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

«Предстоятель, який об’єднує митрополії в Україні, Польщі, Канаді, США, Бразилії – є патріархом», – Блаженніший Святослав

Ми щоразу повніше починаємо функціонувати саме як патріарша Церква. Патріарша Церква – це Церква, яка об’єднує не лише окремі єпархії, а й різні митрополії. Митрополія – структура надєпархіальна, а патріархат – структура надмитрополича. Ми за цих десять років дуже зрушилися вперед у цьому напрямку. Тільки в Україні за ці десять років ми маємо три нові митрополії – реальні, не титулярні…

Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в інтерв’ю для видання LB.ua, відповідаючи на запитання про те, наскільки за ці десять років скоротився шлях УГКЦ до набуття статусу власного патріархату?

«Очевидно, коли йдеться про те, ким є предстоятель, який об’єднує митрополії в Україні, Польщі, Канаді, США, Бразилії – то це патріарх», – зазначив Блаженніший Святослав.

При цьому він пояснив, що замало мати митрополії, замало мати такий Синод, який ми маємо сьогодні – як про це сказав Папа Франциск у 2019 році: «Замало мати Синод, треба бути Синодом».

«Тому ті структури, які ми розвиваємо, треба ще навчитися правильно використовувати, жити ними і правильно формувати ту помісність, про яку ми говоримо. Тому, думаю, ми є патріаршою Церквою по суті, а по формі щораз, то повніше нею живемо. Думаю, визнання тієї дійсності патріаршої Церкви, якою ми є, буде наступним етапом», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *