Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Університетська команда УКУ та НаУКМА вперше взяла участь у світовій конференції від ООН і отримала нагороду

28-31 березня спільна команда із шести студентів від Українського католицького університету та Національного університету «Києво-Могилянська академія» вперше представляла українські університети на світовій конференції «Національна Модель Організації Об’єднаних Націй» у Нью-Йорку (США) (National Model United Nations – NMUN).

Напрацьовані проєкти резолюцій  українських делегатів були успішно прийняті, і невдовзі їх передадуть на розгляд відповідним комітетам ООН.

Впродовж чотирьох днів університетські команди з понад ста тридцяти країн світу імітували засідання двадцяти трьох комітетів Організації Об’єднаних Націй. На конференції українським студентам випала нагода представляти маленьку азійську державу Бруней Даруссалам, що розташована у Південно-Східній Азії на кордоні з Малайзією. Для студентів УКУ-НаУКМА ця держава стала викликом і водночас цікавим завданням з кількох причин: ісламська культура, абсолютна конституційна монархія – султанат, населення майже п’ятсот тисяч осіб (2020 CIA Factbook), а ВВП на душу населення є одним із найвищих у світі.

«Досі жодна українська університетська команда не брала участі у світовій конференції «Національна модель Організації Об’єднаних Націй». Участь нашої команди мала певну місію – відкрити NMUN для українських університетів, а також відкрити Україну для світової спільноти NMUN. І це вражає та надихає усіх нас. Наша команда стала однією з найкращих серед команд-делегацій, які брали участь у світовій Моделі ООН. Ми отримали неймовірні результати, адже усі напрацьовані нашими делегатами проєкти резолюцій, прийняті методом акламації (одностайно)», – розповідає Галина Процик, тренерка команди від УКУ, викладачка кафедри політичних УКУ, керівниця відділу міжнародних академічних зв’язків.

За результатами продуктивної роботи студентів УКУ-НаУКМА у своїх комітетах, делегації Бруней Даруссаламу було присуджено особливу відзнаку «Високодостойна делегація». Лише двадцять дві команди були удостоєні цієї нагороди за відмінне знання процедурних правил, активну адвокацію інтресів своєї країни, дипломатичну і виважену взаємодію з іншими членами делегації.

Окрім прийняття резолюцій української команди, студентка четвертого курсу бакалаврської програми «Етика-Політика-Економіка» Факультету суспільних наук УКУ Катерина Подгорська здобула нагороду «Position paper award» за найкращий у комітеті позиційний документ, що ілюструє глибокі знання тем засідань, виважену і чітку позицію країни щодо цієї теми, а також пропонує певний напрямок дій для ефективного вирішення сучасних глобальних проблем.

«Наприкінці конференції я, як і всі, була вже трохи втомлена, адже складно впродовж кількох днів з пів п’ятої до опівночі бути на онлайн-зв’язку. Коли оголосили, що прийняли наші напрацювання, я зраділа, і розслабилась, подумавши «ми зробили все, що могли». А вже коли почула про свою нагороду, то сприйняла це як додатковий бонус, отримати який не сподівалася», – згадує Катерина Подгорська.

Хороші результати на конференції є також добрим показником для університетського клубу Модель ООН УКУ, адже це можливість заявити про себе як організацію і знайти партнерів серед інших світових клубів.

«Тепер ми можемо об’єднувати свої команди і надалі брати участь в проєкті попарно, як це було з УКУ і Києво-Могилянською академією. До того ж, думаю, що наші досягнення є великою мотивацією для решти учасників клубу. Ми хочемо докласти всіх зусиль, щоб передати свій досвід, підготувати нову команду, яка могла б наступного разу взяти участь у схожій конференції, сподіваюся, вже офлайн», – додає Катерина Подгорська.

Делегати на світовій конференції від УКУ: Національного університету «Києво-Могилянської академії»: Євангеліна Ткаленко, Христина Гай, Марія Панченко

Марія Панченко студентка 1 курсу спеціальності «Право» Факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» розповідає, що взяла участь у підготовці до конференції, тому що для неї є болючими українські питання в контексті міжнародних відносин: «Я цікавлюся саме дипломатичними методами вирішення конфліктів і розв’язання важливих для суспільства проблем, адже, як на мене, це єдиний спосіб досягти бажаного результату. Модель ООН дуже допомагає розвинути в собі навички перемовин, співпраці й публічного представлення позиції так, щоб отримати підтримку міжнародної спільноти. Для мене є дуже цінним досвід, отриманий саме на всесвітній моделі, де представлені люди з усіх куточків планети з найрізноманітнішим досвідом».

Впродовж чотирьох днів робочих засідань українські студенти працювали над спільними резолюціями разом із тисяча триста п’ятдесятьма іншими делегатами усього світу. 

«Резолюція – це основний документ, який має прийняти комітет як результат роботи над певним питанням. Вона складається з двох частин, що разом роблять єдине речення. У першій зазначають той досвід, який уже був здобутий міжнародною спільнотою, наголошують на мотивації опрацювання саме цього питання і звертають увагу на важливі деталі. А в другій частині пропонують конкретні кроки вдосконалення рішень і розв’язання проблеми. Я працювала у першому комітеті Генеральної Асамблеї над темою «Незаконна торгівля дрібною зброєю у всіх її аспектах». Ми зосередили нашу увагу найбільше на освіті й безпеці жінок і дітей» – ділиться Марія Панченко.

Додамо, що участь в міжнародній конференції Моделі ООН стала можливою завдяки співпраці з  університетом MacEwan (Канада) та Українським центром ресурсів і розвитку (URDC). Для українських студентів вони відкрили цей шлях ще у 2019 році. Саме з того часу розпочалась підготовка команд. Особливу підтримку у цьому проєкті надавали д-р Чалдінс Менса, професор кафедри політичних наук Універсиету МакЮвена, пані Лариса Гайдук, директорка Українського центру ресурсів та розвитку, а також канадські студенти-учасники Клубу ООН МакЮвен.

Разом із канадськими студентами вдалося провести п’ять віртуальних тренінгових сесій, спільну канадсько-українську літню тренінгову програму у Києві, всеукраїнську літню онлайн-школу Національної моделі ООН  для одинадцяти українських університетів, а також взяти участь у регіональній моделі ООН, яка відбулася у м. Ерфурт (Німеччина), організувати спільне міжнародне онлайн навчання (COIL) в межах курсу «Міжнародні організації та глобальне управління», під час якого студенти здавали іспит у вигляді Моделі ООН. У результаті такого інтенсиву в обох університетах були засновані перші студентські ООН клуби.

Делегати на світовій конференції «Національна Модель Організації Об’єднаних Націй» від УКУ: Ілля Петрик – студент четвертого курсу бакалаврської програми Етика-Політика-Економіка, Факультету суспільних наук, співзасновник клубу Модель ООН УКУ, співзасновник ГО «Зелена Коробка»; Ольга Толмачова – студентка першого  курсу програми Богослов’я  Філософсько-богословського факультету, членкиня клубу Модель ООН УКУ Катерина Подгорська – голова студентської делегації УКУ, студентка четвертого курсу бакалаврської програми «Етика-Політика-Економіка» Факультету суспільних наук, співзасновниця клубу Модель ООН УКУ I MUN UCU, комунікаційна менеджерка Львівської освітньої фундації.

Довідка

Національна модель ООН  є найдавнішою найбільшою міжуніверситетською моделлю ООН у світі, яка щороку збирає більш ніж шість тисяч студентів-делегатів із понад ста тридцяти країн світу, щоб разом розвивати дух міжнаціональної співпраці, яка скерована на поширення поваги до цінностей глобального громадянства, демократичних принципів, основних прав і свобод людини, а також спільного подолання глобальних викликів та загроз.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://ucu.edu.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *