Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Камерун: відійшов до вічності кардинал Крістіан Війґан Тумі

Камерун: відійшов до вічності кардинал Крістіан Війґан Тумі
Вислужений Архиєпископ Дуали був першим камерунським кардиналом. За життя був промоутером миру та пошани прав людини, доклавши чимало зусиль для примирення в країні.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У перші години суботи, 3 квітня 2021 р., на 91-му році життя відійшов до Бога кардинал Крістіан Війґан Тумі, вислужений Архиєпископ Дуали, найбільшого міста Камеруну. В 2019 році він отримав премію Нельсона Мандели за сприяння мирові та пошані прав людини та за боротьбу проти етнічної і релігійної дискримінації в Камеруні. В листопаді минулого року 90-річний ієрарх на кілька годин став жертвою викрадення, причиною якого стали саме миротворчі зусилля.

Кардинал Тумі народився 15 жовтня 1930 року в Кікайкелакі. В дитинстві мріяв стати вчителем, але зустріч із семінаристом пробудила покликання до священства. Прийнявши пресвітерські свячення 1966 року, виконував як душпастирські, так і вчительські обов’язки, а після навчання закордоном, став ректором духовної семінарії. Святий Іван Павло ІІ 1979 року призначив його єпископом Яґуи, а наступного року уділив єпископські свячення в базиліці Святого Петра. В 1988 році Папа Войтила ввів його до Колегії Кардиналів як Архиєпископа Ґароуа, а 1991 року призначив Архиєпископом Дуали, де він прослужив до 2009 року.

Після смерті кардинала Крістіана Війґана Тумі, який вже не належав до грона виборців, Колегія Кардиналів нараховує 226 членів, 126 з яких є виборцями. Вони представляють 89 країн, з переліку яких вибув Камерун.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *