Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Папа привітав філіппінців з ювілеєм євангелізації: Дякую за збереження віри

Папа привітав філіппінців з ювілеєм євангелізації: Дякую за збереження віри
Назарет, Хрест та П’ятидесятниця – ці три ключові теми стали центральними точками відео-привітання Папи Франциска з нагоди 500-річчя початку євангелізації на Філіппінах.

о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ – Ватикан

«Я хотів би поділитися з вами трьома таємницями нашої віри, якими характеризуються найглибші християнські корені вашого народу: Назарет, хрест та П’ятидесятниця», – мовив Святіший Отець на початку свого відеопослання, звертаючись до християн на Філіппінах з приводу 500-річчя початку євангелізації на тих землях.

Споглядання Назарету

«Ніжність Святого Дитятка, Яке є символом приходу християнства на ваш архіпелаг, пригадує нам про приховане життя Пресвятої Родини в Назареті. Марія та Йосиф з любов’ю виховували Дитя Ісуса. Також і ви, відкривши двері своїх сімей для Святого Дитятка, зможете передати своїм дітям віру, яку ви отримали від своїх батьків. Дякую вам за це глибоке відчуття сім’ї, спільноти, братерства, за вашу єдність, яка вас підтримує непохитними у вірі, радісними у надії та турботливими у милосердній любові», – наголосив Глава Католицької Церкви, зазначаючи, що філіппінській народ є тим людом, який супроводжує Ісуса шляхом хреста.

Таємниця хреста

Говорячи про таємницю хреста, Вселенський Архірей підкреслив, що в контексті християнства на Філіппінах йдеться про складні моменти, які пережив місцевий народ впродовж історії: землетруси, урагани, виверження вулканів і, в останній період, пандемія коронавірусу. «Але, попри біль і спустошення, ви зуміли нести хрест і прямувати далі. Ви багато вистраждали, але ви також щоразу підіймались. Продовжуйте працювати, відбудовувати, допомагаючи одні одним, як добрі киренейці. Дякую вам також за свідчення цієї сили та довіри до Бога, Який ніколи не заишить вас. Дякую за вашу терпеливість, за те, що ви серед труднощів завжди дивитесь вперед, і за те, що прямуєте далі», – додав Папа.

П’ятидесятниця

За словами Єпископа Риму, П’ятидесятниця стала, водночас, закінченням і новим початком. Пречиста Діва Марія була Тієї особою, яка перебувала завжди поряд із Ісусом від Назарету аж до моменту Його хресної смерті і воскресіння та сходження Святого Духа. Вона є Його Матір’ю, але також і нашою! Вона перебувала поряд з апостолами в день П’ятидесятниці, молячись разом із ними і очікуючи на прихід Духа. Вона також завжди перебуває з усіма нами, супроводжуючи нас на шляху нашої земної мандрівки, тому варто просити, аби Вона заступалась за нами, підтримуючи нас на дорозі до нової П’ятидесятниці.

На завершення Вселенський Архієрей закликав християн на Філіппінах ніколи не забувати тих людей, які передали їм цінний дар Христової віри, і бути завжди вдячними їм: «Не бійтеся, в цій місії ви не самотні. Вас супроводжують два великі святі ваших земель: святий Педро Калунгсод і святий Лоренцо Руїс. Два святі катехити, які вміли великодушно давати те, що вони даром прийняли: життя та віру в Ісуса. Прямуйте вперед, Папа супроводжує вас. Нехай Ісус благословить вас, благословить увесь філіппінський народ, а Пресвята Діва нехай вас оберігає. І нехай Святе Дитя завжди буде з вами».

Євангеліє прибуло на філіппінські землі з мореплавцем Магелланом, а символом євангелізації стала статуетка Дитятка Ісуса, яку він подарував місцевому правителеві, що сьогодні зберігається в національному санктуарії в Себу. Саме на Пасху, 31 березня 1521 року, на Філіппінах була відслужена перша Свята Меса.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *