Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Справа заводу «Краян»: обвинувальний акт стосовно ще трьох осіб скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України закінчили розслідування стосовно ще трьох учасників схеми заволодіння 92 млн грн місцевого бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян». 6 квітня 2021 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до суду. Дії цих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України.

Йдеться про:

  • фізичну особу, яка здійснювала фактичний контроль схеми з участю продавця будівлі ТОВ «Девелопмент Еліт»;
  • двох фізичних осіб, які координували взаємодією учасників схеми.

Ще одна фізична особа (представниця групи, яка має вплив на низку посадовців Одеської міської ради) перебуває у розшуку. Стосовно цієї особи матеріали виділили в окреме провадження, здійснюється спецрозслідування.

Таким чином загальна кількість осіб, яких притягують до кримінальної відповідальності у справі заводу «Краян» зросла до 11 осіб, серед яких Одеський міський голова та його заступник, депутат Одеської міської ради, керівник та заступник керівника Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, адвокат та п’ять фізичних осіб.

Як встановило слідство, Одеський міський голова у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області. Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на кошти, сплачені із місцевого бюджету Одеси.

24 січня 2020 року вищезазначеним особам повідомили про підозру. 17 квітня 2020 року стороні захисту відкрито матеріали слідства для ознайомлення.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із листопада 2016 року.

Загалом у справі заводу «Краян», НАБУ та САП притягнули до відповідальності 12 осіб, стосовно 8 із яких справа слухається у ВАКС. Стосовно однієї з учасниць схеми справу було закрито, у зв’язку зі її смертю.

У справі заводу «Краян» арештовані кошти в сумі 92 млн грн на рахунку ТОВ «Девелопмент Еліт», які у разі ухвалення судом обвинувального вироку за результатами розгляду справи будуть стягнуті в дохід держави.

Особи, причетні до кримінального правопорушення не полишали спроби забрати ці кошти, так впродовж 2016 – 2018 років  понад 50 разів розглядались скарги представників ТОВ «Девелопмент Еліт» на зняття арешту з цих коштів. Кожного разу стороні обвинувачення вдавалося довести обґрунтованість накладеного арешту.

У 2017 році у цьому кримінальному провадженні один із підозрюваних – фізична особа, яка координувала взаємодією учасників схеми, – запропонувала співробітнику НАБУ неправомірну вигоду в обмін за зняття арешту з рахунків приватного товариства (далі – ТОВ), задіяного у корупційній схемі. Йдеться про гроші, отримані від продажу мерії Одеси будівлі за завищеними цінами, розслідування цього факту завершене, справу скеровано до суду.

В жовтні 2018 року до Малиновського районного суду міста Одеси скеровано обвинувальний акт стосовно восьми осіб – виконавців схеми, серед яких — чинний міський голова Одеси. Суд розглядав справу безпрецедентними темпами для української правосудної системи, та врешті-решт майже всі докази, надані стороною обвинувачення, судом не були враховані під час винесення виправдувального вироку, посилаючись на їх недопустимість.

Прокурори САП наполягали на тому, що представлені суду докази у кримінального провадженні мають бути оцінені в повній мірі, і на їх підставі ухвалено обґрунтоване рішення.

У лютому 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала вирок Малиновського райсуду Одеси, яким виправдано Одеського міського голову та інших осіб у так званій справі  «заводу Краян». Крім того, своїм рішенням суд апеляційної інстанції скасував ухвалу про закриття провадження щодо юридичної особи.

31 березня 2021 року мало відбутися перше засідання ВАКС з розгляду справи. Суддівська колегія так і не змогла розпочати засідання з причин неявки двох обвинувачених та деяких захисники. Наступне засідання має відбутися 14 квітня 2021 року о 14:00. 

Водночас, слідство триває, встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину.

Детальна схема злочину: https://nabu.gov.ua/novyny/sprava-zavodu-vat-hk-krayan

Хронологія вчинення злочину: https://www.youtube.com/watch?v=h2C__1_p47Q&t=2s

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Матеріали для ЗМІ

Необхідна інформація та лінки для поширення на Ваших ресурсах Контактний email: 

press.nabu@gmail.com

Інша інформація: 

https://nabu.gov.ua/kontakty-dlya-zmi

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *