#ТижденьУГКЦ: Страсний тиждень, роковини Чорнобиля, зустріч Глави УГКЦ з Президентом України і заклик Предстоятеля щодо святкування Пасхи

Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (24-30 квітня 2021 року).

Вручення сертифікатів учням катехитичної онлайн-школи

Цей тиждень розпочався із гарної події – в суботу, 24 квітня, відбулося вручення сертифікатів про завершення навчального року учням катехитичної онлайн-школи. Зі студії «Живого телебачення» з дітьми поспілкувався Глава УГКЦ.

***

Квітня неділя – День молоді в УГКЦ

У Квітню неділю, 25 квітня, в УГКЦ відзначити день молоді. Напередодні Блаженніший Святослав звернувся до молодих людей зі своїм посланням.

***

35-ті роковини Чорнобильської трагедії

В понеділок, 26 квітня, минуло 35 років від трагедії, що трапилася на Чорнобильській АЕС.

З цієї нагоди Блаженнішй Святослав закликав пам’ятати про героїв, які своїм життям заплатили за те, щоб чорнобильське лихо якомога менше торкнуло людину і світ. «Дуже важливо, щоб про ліквідаторів катастрофи ми пам’ятали не тільки раз на рік, 26 квітня, а й щодня, щоб ми дбали про їхнє здоров’я й соціальне забезпечення», – сказав він.

Напередодні цього дня, 25 квітня, в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбувся концерт-реквієм «Чорнобиль – молодь буде пам’ятати».

Пам’ять загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи вшанували у багатьох спільнотах Української Греко-Католицької Церкви, зокрема у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі та парафіях Київської архиєпархії. У Львові відслужили Панахиду за загиблих і провели громадське віче. А студенти УКУ до ювілею Чорнобильської трагедії представили відео про свої екоініціативи.

***

Звернення Блаженнішого Святослава щодо святкування Великодня

У спеціальному відеозверненні Глава Церкви закликав зробити разом усе, «щоби цей Великдень був радісний». Відтак розповів про правила святкування цьогорічної Пасхи.

***

Зустріч Глави УГКЦ з Президентом України

У середу, 28 квітня, на Банковій відбулася зустріч Глави Держави з Предстоятелями трьох українських Церков – УГКЦ, УПЦ і ПЦУ.

Серед питань, які обговорили присутні, – відновлення режиму припинення вогню і про обмін заручниками перед Пасхою, святкування Пасхи в умовах пандемії, вакцинація і святкування 30-ліття Дня Незалежності.

***

Богослужіння Великого четверга

У четвер, 29 квітня, Глава УГКЦ здійснив традиційний чин омивання ніг священникам, а також освятив антимінси і святе миро.

У проповіді Блаженніший Святослав подякував священникам, що вони відгукнулися на це покликання. «Нам сьогодні так бракує священників у різних частинах України і світу. Для того щоб відгукнутися і прийняти цей привілей, треба мати особливу мужність. Треба мати мужність стати на коліна перед людиною, не хотіти бути тим, хто домінує над іншими. Треба мати мужність і відвагу, щоб служити», – зазначив Предстоятель.

***

У Великий четвер Церква також відзначила День установлення Таїнства Євхаристії та Священства. З цієї нагоди Глава УГКЦ звернувся до священників з окремим посланням.

Велика п’ятниця

У п’ятницю, 30 квітня, Глава Церкви звершив Вечірню з виставленням Плащаниці в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.

У проповіді він запевнив вірних у тому, що Бог є любов. «Сьогодні з хреста, навіть у бездиханному тілі, Христос каже: "Доню, синку, є Хтось, хто тебе любить". Ця фраза, що Бог мене любить, сьогодні особливо відчувається. Христос з хреста каже, що Бог тебе любить. Він не питає: ти відмінник чи двієчник, багато постив чи забув. Він не питає, яким ти є. Він тебе любить, бо Він є таким, Він є любов’ю», – сказав Предстоятель.

***

Освячення пасок для військових і в’язнів

У четвер, 29 квітня, Блаженніший Святослав освятив паски для військових. Військові капелани УГКЦ, які цими днями з духовною місією перебувають в зоні ООС, проведуть святкові богослужіння та організують освячення пасок для воїнів, які захищають Україну по всій лінії фронту.

***

У п’ятницю, 30 квітня, Глава УГКЦ освятив паски для в’язнів Київського слідчого ізолятора.

***

«Живе. Подкасти»

Серед новинок цього тижня – «Живе. Подкасти» на різних аудіострімінгових платформах. «Посолені» – релігійні подкасти про тих, хто з вірою робить добрі зміни навколо. Християни різних поколінь та різного роду занять розповідають про свій досвід віри, про те, як вона їх змінила та як впливає на їхні проєкти.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *