СтратКом ЗСУ: Як протистояти російській пропаганді?

11:39 04/05/2021

Про методи, канали, обсяги російської пропаганди сказано і написано багато, у тому числі й на нашій сторінці. Але чи можливо їй протидіяти? І якщо так, то як саме?

Центр в TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр в FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Спираючись на дані останніх досліджень і власний досвід, ми підготували кілька практичних порад.

ЗАВАДЬТЕ РОСІЙСЬКІЙ ПРОПАГАНДІ ДОСЯГАТИ СВОЇХ ЦІЛЕЙ❗

Розвінчування фейків об’єктивно забирає більше часу, ніж їх продукування. Поки ви зберете факти, знайдете підтвердження, викладете інформацію, пропагандисти заполонять інфопростір новими «вкидами». Старайтеся за інформаційним шумом розгледіти цілі пропаганди і спрямувати свої зусилля на перешкоджання їх досягненню.

До прикладу, однією з цілей роспропаганди є дискредитація Збройних Сил України. За даними Stopfake.org Ukraine , кожен дев’ятий фейк росіян стосується українських військовослужбовців. Тому наші дії спрямовані, перш за все, на формування позитивного образу захисника України й підвищення іміджу #ЗСУ.

Інший приклад – РФ активно перешкоджає вступу України до #НАТО, використовуючи для цього свої пропагандистські ресурси. Ми ж проактивно комунікуємо реформування #ЗСУ за принципами і стандартами Альянсу, розвиток військового співробітництва з країнами-членами #НАТО, спільні навчання, участь у багатонаціональних місіях тощо.

По факту, це означає, що ми перенаправляємо погляди аудиторії у правильному напрямку, не вступаючи у пряму конфронтацію з пропагандою.

ДІЙТЕ НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ

Пропагандисти використовують перевагу першого враження, яке потім складно змінити. Якщо попередити аудиторію про можливі «вкиди» та надати достовірну інформацію, правда стане каменем спотикання на шляху пропаганди і не дасть дезінформації набрати оберти.

Плануючи інформаційний супровід навчань «Об’єднані зусилля-2020», ми знали, що росіяни спробують дискредитувати військову міць і майстерність ЗСУ, поставлять під сумнів участь і підтримку партнерів. Тому ще на стадії підготовки навчань ми спланували низку заходів внутрішніх і зовнішніх комунікацій, щоб надати максимальну кількість відкритої інформації суспільству, та провели стабілізаційні заходи в районі проведення навчань.

Разом зі збройними силами партнерів, які брали участь у навчаннях, національними та іноземними медіа, Управлінням зв’язків з громадськістю ЗСУ забезпечили максимально оперативне і якісне висвітлення навчань.

Таким чином, ми заповнили інформаційний простір, обмеживши можливості для агресивних інформаційних дій противника.

ЗМАГАЙТЕСЬ

Обсяги фінансування, відсутність моральних чи юридичних пересторог надають роспропаганді ореол непереможності.

Але це не так! Ми маємо значно цінніші ресурси – на нашому боці правда, цивілізований світ і потужне громадянське суспільство.

Об’єднуючи наші зусилля у донесенні достовірної інформації, поділяючи спільні загальнолюдські цінності, розвінчуючи методи і цілі роспропаганди, підвищуючи рівень медіаграмотності, ми з кожнем днем стаємо сильнішими і стійкішими до ворожого інформаційного впливу.

І так, у цьому протистоянні ми перемагаємо!

ДЖЕРЕЛО

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *