«Два собори УГКЦ в одній пасхальній писанці»: діти недільної катехитичної школи «Свята Софія» в Римі прикрасили великоднє яйце

Вихованці недільної катехитичної школи «Свята Софія» святкового дня Воскресіння ГНІХ, 2 травня, на подвір’ї прокатедрального собору Святої Софії в Римі декорували велику пасхальну писанку наліпками. Центральна тематика писанки стала «Два собори УГКЦ» (Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ в Києві та прокатедральний собор Святої Софії УГКЦ в Римі).

Головними елементами декорування були дві великі наліпки у формі цих храмів, а також інші важливі символи, притаманні традиції української писанки.

Традицію декорування великодньої писанки на подвір’ї собору започаткували ще чотири роки тому і щоразу це відбувається в різній тематиці. У такий спосіб вчителі школи прагнуть заохотити українських дітей в Римі поширювати свої традиції в країні-поселення.

«Патріарх Йосиф Сліпий, будуючи собор Святої Софії в Римі, мав на меті створити духовний зв'язок між Софією Київською і Софією, храмом, що є місцем "собирання в розсіянні сущих". Мета цієї великодньої акції полягає в тому, аби писанка із зображенням двох соборів стала нам нагадуванням щодо духовного єднання між Патріаршим собором в Києві та прокатедральним собором в Римі. Це своєрідний обмін пасхальною радістю між материнською Церквою і Церквою на поселенні», – розповів о. Марко Семеген, настоятель прокатедрального собору Святої Софії, голова товариства «Свята Софія».

«Писанка – це, фактично, візитна картка українців у світі, адже багато народів мали подібну традицію, але її не зберегли. Українцям вдалося її зберегти і ми хочемо популяризувати такий звичай і в Італії», – розповіла п. Леся Романів, керівниця школи. У катехитичній  школі, що діє при соборі, намагаються прищепити дітям розуміння того, що в найбільші християнські свята українці завжди приходять на молитву до своїх церков на поселеннях, таких, як собор Святої Софії, єднаючись молитовно зі всіма українцями в Україні. «Більшість наших вихованців виросли в італійському суспільстві і тому себе сприймають вже більше в контексті Італії. Коли відбуваються пам’ятні дні в історії України й Церкви, ми намагаємося їх заохочуючи до співпраці в більш практичний спосіб, навіть коли спогадуємо трагічні сторінки української історії», – пояснила вона.

Писанка буде знаходитися біля центрального входу до собору протягом всього Великоднього періоду.

Руслана Ткаченко для пресслужби товариства «Свята Софія»
Автор світлин Юрій Ганчук

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *