У головній святині Івано-Франківська відбувся фестиваль духовної та естрадної пісні «Великодні дзвони»

Учора, 4 травня, в рамках пасхальних святкувань, в Івано-Франківську урочисто відкрили традиційний фестиваль духовної та естрадної пісні «Великодні дзвони».

Щорічно його організовує Департамент культури Івано-Франківської міської ради. Цього року, зважаючи на карантинні норми, фестиваль вперше проходив у режимі онлайн. З благословення архиєпископа і митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина головною локацією заходу став архикатедральний собор Воскресіння Христового.

За словами організаторів, метою фестивалю є збереження та популяризація великодніх українських звичаїв і залучення молоді до народних обрядів. Автентичні гаївки та веснянки для франківців презентували фольклорні колективи міста та сіл приміської зони.

Цьогоріч участь у фестивалі взяли близько десяти найвідоміших хорових колективів міста. Вони представили як нові, так і популярні пісні пасхальної тематики. Учасники фестивалю співали церковні пісні, які зазвичай виконують під час святочних богослужінь.

Трансляцію в режимі онлайн здійснювали з архикатедрального собору Воскресіння Христового в ютубі та у фейсбуку.

На завершення настоятель собору митр. прот. Юрій Новіцький від імені митрополита Володимира подякував організаторам та учасникам фестивалю за їхню любов до хорового співу та бажання прославляти Христове Воскресіння.

«Я сьогодні з великою приємністю бачу серед хористів багато молоді. Це означає, що Україна, яка завжди славилася хоровим мистецтвом, й надалі розвиватиметься в цьому напрямку, ця наша спільна справа не вмре, не поляже», – зауважив о. Юрій Новіцький.

Додамо, що фестиваль духовної та естрадної пісні «Великодні дзвони» започаткований у 2012 році й проводиться щорічно.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://ugcc.if.ua

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *