Курсанти спеціалізованого курсу школи морського піхотинця пройшли полосу реакції лідера

Інтенсивні тренування з лідерства базового і середнього рівнів у межах багаторівневого сержантського вишколу систематично проводяться у навчальних центрах ВМС. Смуга реакції лідера – це низка перешкод, з якими повинні справитися військовослужбовці. Наразі в Україні є кілька різновидів таких майданчиків, побудованих, згідно стандартів НАТО.
Зібрати команду зі справжніх лідерів задача не з простих. Під час адаптації відбувається взаємне інформування й аналіз завдання, військові поділяються на групи по 2-3 особи. Розробляються норми й принципи взаємосумісності. Наступним кроком створюються невеликі підгрупи за симпатіями та інтересами. Виявляються розбіжності особистої мотивації і цілей командної роботи. Учасники можуть протидіяти вимогам завдання і саме таким чином визначається рівень дозволеної емоційної експресії.
На другому етапі завдання виконуються, ґрунтуючись на повній довірі один до одного, міжособистісне спілкування виходить на вищий рівень.
Кінцевий етап – стадія конструктивного вирішення завдання. У кожного з’являється своя роль, група оперативно виявляє і вирішує конфлікти. Тепер вже можна говорити про справжню команду, що має єдину для всіх її членів мету та хороший психологічний клімат.
Команда робота та взаємосумісність під час бойових дій є надважливим фактором: не розгубитися, швидко та рішуче виконати поставлене завдання. Саме цьому і вчить смуга реакції лідерів. На щастя, за останні кілька років в Україні їх побудовано достатньо аби військовослужбовці мали змогу тренуватися кожен у своєму гарнізоні.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *