У Церкві з’явиться ще одне інституційне служіння: катехит

У Церкві з’явиться ще одне інституційне служіння: катехит
У Ватикані відбудеться представлення Апостольського листа Motu proprio Папи Франциска «Antiquum ministerium», яким той надає інституційний вимір служінню катехита в Церкві.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Бути катехитом – це покликання, а не “працювати катехитом”», – стверджував Папа Франциск, звертаючись у вересні 2018 року до учасників Міжнародного конгресу катехитів, який відбувався у Римі. При цій нагоді він зазначив, що ця форма служіння вимагає визнання як «справжне церковне служіння». Й ось це переконання визріло та вилилося у Апостольський лист Motu proprio «Antiquum ministerium», яким цьому служінню надається інституційний вимір у Церкві.

Представлення документа для преси відбудеться у вівторок, 11 травня 2021 р., під час брифінгу у Ватиканському прес-центрі за участі архиєпископа Ріно Фізікелли, Голови Папської Ради сприяння новій євангелізації, та делегата цього відомства з питань катехизації єпископа Франца-Петера Тебарца-ван Ельста.

Нагадаємо, що поряд з рукоположеними служіннями, які пов’язані зі Святим Таїнством Священства (мова йде про єпископів, пресвітерів та дияконів), у Церкві існують деякі інші служіння, що мають інституційний вимір. У Церкві латинського обряду це, наприклад, аколіти та читці. Розвиваючи євангелізаційний вимір місії мирян, наголошений Другим Ватиканським Собором, Папа Франциск надає такий інституційний вимір також і катехитам. Раніше Святіший Отець вніс зміни до церковного законодавства, яким відкрив доступ до служінь аколітату та лекторату жінкам.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *