Фейк про військові біолабораторії США в Україні жив, живе і буде жити, поки це буде потрібно Кремлю

18:43 07/05/2021

Російська пропаганда в травні вирішила реанімувати свій найдавніший і, мабуть, найулюбленіший фейк, який вона застосовує практично проти всіх тих країн, уряди яких намагаються вийти з зони впливу Кремля – ​​біолабораторії США.

Реанімувати одразу за двома напрямками, добре нам знайомому – українському та досить свіжому – вірменському.

Як відомо, на початку квітня секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев на офіційному рівні озвучив те, що раніше особи його рангу ніколи не вимовляли вголос – “у Росії є вагомі підстави припускати, що в біолабораторіях, які знаходяться під контролем США  біля кордонів Росії і Китаю, йде розробка біологічної зброї”.

Грубо кажучи, Микола Патрушев на вищому офіційному рівні озвучив конспірологічну теорію, яка була запущена в 1990-х роках російською пропагандою для того, щоб формувати громадську думку країн колишнього СРСР проти ідей зближення із західними країнами, США і НАТО.

І ось, що називається, не минуло й півроку, а саме – менше місяця, як в інформаційному просторі в черговий раз реанімують фейк, який давно вже зносилися і вкотре дискредитував себе . При цьому з дуже цікавою прелюдією.

Прелюдію цієї реанімації забезпечив голова Держдуми В’ячеслав Володін, який заявив в кінці квітня, що походження COVID-19 може бути пов’язано з витоком вірусу з однієї з біолабораторій США. Володін зажадав, щоб США в терміновому порядку припинили дослідження в своїх біолабораторіях і, компенсували втрати всім країнам, які постраждали від пандемії.

Одразу після настільки абсурдної заяви в російські ЗМІ було закинуто два дуже схожих наративи, що стосуються двох країн: України і Вірменії. А саме, про нібито функціонування на території Вірменії біологічних лабораторій США, з дозволу керівництва республіки і особисто Нікола Пашиняна, а також про якийсь скандал, що розгорівся в Україні  у зв’язку із зверненням Віктора Медведчука до президента України і СБУ з питання присутності в країні військових біолабораторій США.

Що цікаво, про скандал, про який я ні слухом, ні духом, написало якесь швейцарське видання, що, безумовно, повинно було думці “західного” і “неупередженого” ЗМІ одразу ж додати ваги і безмежної довіри! От тільки якщо погортати новинну стрічку цього ресурсу, то чомусь там всюди критика західних вакцин від коронавируса, поширення пов’язаних із західними вакцинами фейків, публікації теорій змов про “руку Ізраїлю в Європі”, расистська “аналітика” про біженців до ЄС і навіть… інтерв’ю Марії Захарової російському Russia Today!

Власне, склалося таке враження, що я потрапив на стандартну російську новинну клоаку, ось тільки зі швейцарським IP.

Але ось в чому вся чарівність. Стаття швейцарського ресурсу, який “заслуговує на довіру”, – про події 2020 року, тобто, м’якого кажучи, яка неабияк запізнилася з контекстом, потрапляє в український медіа простір через такі майданчики як 112.UA, UBR і інші ресурси, добре нам знайомі з публікацій сумнівного контенту.

Таким чином, ми можемо бачити, як Росія послідовно реанімує старий фейк, надаючи йому все більше значимості та інтегруючи в інформаційний простір інших країн. Одночасна гра проти України, Грузії, Казахстану, Молдови та Вірменії, задіяння чинника COVID-19 і охоплення іншомовних ресурсів, через які зливаються давно вже протухлі новини.

У своєму матеріалі від 9 квітня “Китай і Росія: брати на вістрі дезінформації і фейків про пандемію коронавируса”  я зазначав, що звинувачення Миколи Патрушева на адресу США і вся наступна інформаційна розігровка була викликана тим, що Китаю дуже складно на офіційному рівні робити обвинувальні заяви на адресу США, особливо зараз, після зміни американського президента і перспективи відновлення відносин між двома країнами. Але в той же самий час Пекін всіляко намагається перекласти вину за пандемію коронавируса на іншу сторону. І Росія в цьому питанні Китаю допомогла, своєю витриманою десятиліттями турботливою культивацією конспірології про біолабораторії.

І як показує час, масштаб брехні не локалізується, а розростається, що може говорити про швидкий постріл масштабної російської “біолабораторної” ІПСО (інформаційно-психологічної операції), спрямованої проти цілого ряду країн.

Олександр Коваленко,

військово-політичний оглядач

ДЖЕРЕЛО

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *