У підземеллі Гарнізонного храму Львова відкрили виставку реліквій XII-XV століття

6 травня 2021 року в підземеллі Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла у Львові відкрили унікальну виставку реліквій XII-XV століття. Розпочалася подія з молитви, яку супроводжував співом квінтет Гарнізонного храму.

Презентація виставки відбулася за участі настоятеля Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тараса Михальчука , єпископа Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Степана Суса, капелана Львівської міської ради о. Павла Дроздяка та інших представників духовенства, а також меценатів, які сприяли тому, аби старовинні артефакти побачила громадськість.

«Відсьогодні у підземеллі Гарнізонного храму будуть знаходитися унікальні християнські реліквії, реліквії XII-XV століть.  Нині, вони  офіційно подаровані нашій святині», – підкреслив настоятель храму, о. Тарас Михальчук.

Цю колекцію експонатів меценати, які є парафіянами Гарнізонного храму,  буквально врятували, аби громадськість згодом мала доступ до цих рідкісних артефактів – у яких, збережена християнська історія. Про це розповів Владика Степан: «Я справді вдячний меценатам, які викупили ці реліквії у різний спосіб, у різних обставинах. Колекціонер – це особистість також творча. Потрібно розумітися у цих речах. Знаємо, що чимало цінних ікон перепродається буквально за безцінь. Тому ця колекція артефактів є дуже цінною, вона врятована, можна сказати. З іншого боку, вона передана до Гарнізонного храму, що дасть можливість багатьом людям її бачити».

Як розповів один із меценатів,  серед головних його мотивацій було – зробити користь для суспільства і з допомогою доброї справи залишити про себе слід на цій землі.

Ця подія увійде в історію – впевнений міський голова Львова, Андрій Садовий. «Сьогодні День міста і, звичайно, що це не таке святкування, як ми звикли, немає парадів,  гостей.  Все через пандемію. Але у тому також свій сенс. Сьогоднішня подія ввійде у історію. Ця експозиція буде дивувати і милувати око тисяч львів’ян і гостей зі всього світу. Думаю, що цей добрий приклад наших мільйонерів, мільярдерів буде наслідуватися. Багаті люди зрозуміють, що у тому світі все дуже швидко минає. Те, що ти лишаєш – це є велика історія. Велика Вам подяка, що Ви зробили такий мужній вчинок», – сказав очільник міста.

Міський голова вручив символічний знак Лева настоятелю Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тарасові Михальчуку.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *