«Сьогодні світ не вірить гарним ідеям чи словам, а лише прикладу і досвіду» – Глава УГКЦ у Томину неділю

Нехай дорога у вірі буде закликом, викликом, запрошенням кожного, хто хоче бути свідком віри у Воскреслого Христа у третьому тисячолітті. Бо сьогодні світ не вірить гарним ідеям, словам, а лише прикладу, досвіду – то́му, що ми пережили у своєму особистому духовному житті. Про це говорив у своїй проповіді Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Томину неділю в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Ми знаємо зі святого Євангелія, розповів Глава Церкви, що після свого Воскресіння ще сорок днів Воскреслий Христос перебував разом зі своїми учнями. Сорок днів Він їм являвся у своєму воскреслому тілі. Він був з ними. Він утверджував їх у вірі. І тих сорок днів після Пасхи для християн є не менш важливими, ніж сорок днів перед Пасхою, у які ми приготовлялися до зустрічі Воскреслого Христа. Бо в тому пасхальному часі, де центральною подією життя християн була зустріч із Воскреслим, Христос наче дав глибоку відповідь на нове ключове питання – хто такий християнин.

Апостол Павло каже, якщо Христос не воскрес – марна ваша віра. «Але ця віра у воскресіння, яке надає нового змісту всьому навчанню Христа, всьому життю людини у цьому дочасному світі, має особливу дорогу. Побачити Воскреслого Христа, який приходить до своїх учнів, це була наступна дорога, щоби по-новому бути Його учнем», – запевняє проповідник.

Апостол Іван, який описує пасхальну зустріч апостола зі своїм Учителем, потім напише до інших людей, яким він сповіщає вістку про Воскресіння Христове, кажучи: «Те, що наші вуха чули, те, що наші очі бачили, те, чого торкалися наші руки, те ми і вам сповіщаємо, щоб ваша радість була повна».

«Ми люди, – каже Предстоятель, – які живемо у цьому світі, маємо можливість пізнати щось, зрозуміти, осмислити лише тоді, коли ми справді досвідчимо. Як кажуть, переживемо на своїй шкірі. Так, ми можемо чути про інший досвід, але поки самі не досвідчимо, до кінця не усвідомимо, не розуміємо. Тому Христос хоче, щоби сьогодні кожен християнин мав можливість бути причасником апостольського досвіду зустрічі із Воскреслим Христом».

Опубліковано Українська Греко-Католицька Церква Неділя, 9 травня 2021 р.

 

Де можна сьогодні зустріти Воскреслого Христа? Де можна пережити зустріч із Ним? Відповідь дає нам сам апостол Іван: у Його Тілі, яким є Церква. Тих сім Святих Таїнств Христової Церкви є моментом, коли сам Господь приходить до мене через закриті двері мого особистого світу, мого особистого світогляду.

«Привілейованим моментом, коли ми сьогодні можемо торкнутися тіла нашого Спасителя, є пресвята Тайна Євхаристії. Тому що ми причащаємося не мертвого тіла і крові нашого Спасителя. Ми причащаємося Воскреслого, Прославленого тіла під видом хліба і чина. Саме Євхаристія, момент ламання хліба у тих сороках днях після Воскресіння були упривілейованим моментом, де учень міг зустріти свого Воскреслого Спасителя», – відзначив Блаженніший Святослав.

«Нехай Господь поможе кожному з нас, – побажав духовний лідер, – подолати своє власне невірство. Нехай дорога у вірі буде закликом, викликом, запрошенням кожного, хто хоче бути свідком віри у Воскреслого Христа у третьому тисячолітті. Бо сьогодні світ не вірить гарним ідеям, словам, а лише прикладу, досвіду – тому, що ми пережили у своєму особистому духовному житті. І тоді ми самі собі і всій вселенній можемо сказати: "Ми бачили Воскреслого присутнього між нами», і промовити до Господа: "Ти є Господь мій, Бог мій". Так, як це промовляє апостол Тома».

Департамент інформації УГКЦ,
фото: Олександр Савранський

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *