Катехитична школа «Воскресіння» в Івано -Франківську відзначила 10-ти літній ювілей

9 травня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбулася неординарна подія: своє 10-ти ліття відзначила катехитична школа «Воскресіння», що діє при парафії.

Святкову Літургію з цієї нагоди очолив адміністратор Архікатедрального собору та парох парафії Воскресіння Христового митр. прот. Юрій Новіцький.

Співслужили літургію о. Роман Влашин – директор школи та катехити – о. Дмитро Ярич і диякон Ігор Клюба. Цього дня усі: діти, молодь, батьки, катехитити і священнослужителі дякували Всевишньому за великі діла Божі, які доконалися і продовжують звершуватися в межах діядьності школи. На завершення літургії о. Юрій сердечно привітав присутніх, подякував за довголітню сумлінну працю та вручив від імені Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина пам’ятні грамоти чотирьом катехитам, музичному керівнику та директору, як вияв подяки, похвали та благословення на подальшу працю. Своїм співом Літургію прикрашав дитячий хор школи.

Після спільної молитви у дворі собору учасники свята танцювали запалні банси у супроводі аніматорів та молоді. Продовжилося відзначення ювілею святом талантів, в часі якого діти щиро, по-дитячому ділилися тими дарами, якими їх обдарував Господь. Співали пісень, танцювали, грали на фортепіано.

Завешилося святкування частуванням та переглядом кінофільму під назою «10 років разом», який пригадав усім найяскравіші моменти життя школи за 10 років.

Детальніше про створення та діяльність школи:

Створення Катехитичної школи «Воскресіння» при Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового стало відповіддю на рішення Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся у Бразилії у вересні 2011 р., де було прийнято стратегію загальноцерковного розвитку УГКЦ до 2020 р. Катехизація при соборі стала також практичним втіленням Пастирського листа Блаженнішого Святослава скерованого до духовенства, монашества і усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви, під назвою – «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Катехитична школа стала також відповіддю на потребу у парафії організувати систематичну катехизацію вірних різних вікових категорій та соціальних груп.

Слід сказати, що Катехизація при храмі була присутньою завжди. Започаткував її нині покійний о. Ярослав Будуйкевич, продовжував о. Дмитро Кривецький. Від 4 вересня 2010 року з ініціативи Адміністратора Архікатедрального і Митрополичого Собору та пароха парафії митр. прот. Юрія Новіцького у катехитичному центрі розпочалися систематичні зустрічі для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку. Паралельно проходили також катехитичні зустрічі для дорослих та молоді.

Через рік, 24 вересня 2011 року відповідним декретом Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин поблагословив катехитичну діяльність утворенням при парохії катехитичної школи із назвою «Воскресіння». Від того часу і до сьогодні владика щорічно благословляє наших катехитів на катехитичну діяльність і вияв цього благословення Божого важко не зауважити.

Усі учасники катехизації щонеділі беруть участь у спільній Божественній літургії. Мають постійну нагоду до Сповіді та духовної розмови із священнослужителем. Утворенням катехитичної школи вірними парохії Архікатедрального собору створено можливість поглиблювати знання про Бога та отримувати відповіді на свої духовні потреби. Четверо катехитів, музичний керівник та священнослужитель, цією працею ось уже десять років намагаються реалізувати слова Христа який казав: “Ідіть і навчайте всі народи…” і цим самим намагаються будувати живу парафію, де наші вірні можуть бачити живого Христа.

Катехитична недільна школа почала свою діяльність із прощі до Гошева, яка відбулась 4 вересня 2011р. У ній взяло участь 32 дітей.

Від того часу кожен навчальний рік розпочинається прощею, найчастіше це Крилоська святиня. Також відбувалися прощі до Гошева, Страдчу, Прилбич, Глинян, Зарваниці, Старуні. У жовтні з нагоди свята Покрови щороку організовуються  «Козацькі забави» – спортивно-розважальний захід патріотичного спрямування. У грудні місяці оздоблюємо ялинку, проводимо новорічний карнавал та свято святого Миколая. Кілька років поспіль організовуємо Вертепне дійство і з колядою прославляємо новонародженого Спасителя по домівках наших вірних за попереднім записом. Зимовий період завершуємо відпочинковим, трьохдобовим табором у с. Яблуниця. У ньому радо беруть участь і діти і дорослі.

В часі Великого Посту діти щороку провадять Хресну Дорогу в Архікатедральному Соборі. У другому півріччі навчання організовуємо такі заходи як перегляд християнських кінофільмів, тематичні вечори (А. Шептицького, Тараса Шевченка) тощо. У великодньому часі, у Томину Неділю відзначаємо храмове свято. 5 квітня 2015 року Урочисту божественну Літургію з цієї нагоди очолив Владика Йосафат Мощич, після чого було освячено хоругву із логотипом катехитичної школи.

Щороку навчання завершується у червні прощею катехитичних шкіл та літніми християнськими тематичними таборами. При катехитичній школі діє дитячий хор та вівтарна дружина.

У вересні 2017 р. створено батьківську раду школи у складі 4 дорослих, 2 представників молоді, 5 катехитів та директора. Мета ради школи – вирішувати поточні питання, бути дорадчим органом у розподіленні фінансових надходжень, складати календарний план на півріччя та допомагати у його реалізації.  

Повідомив о. Роман Влашин

 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *