Група капеланів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії проводить духовну місію у зоні бойових дій

Як повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, у ці дні священники о. Євген Флиста, о. Мирослав Худяк та о. Андрій Чернецький здійснюють душпастирську опіку воїнів в зоні бойових дій на території Луганщини.

У 2021 році це третя група капеланів, яка проводить своє служіння на Сході України. Отці духовно підтримують військових, правлять Святі Літургії, уділяють Святі Тайни.

«На проханням командування ОСС нашим завданням, насамперед, є морально-психологічна підтримка військовослужбовців, а також і духовна опіка, – розповідає о. Євген Флиста. – Неодноразово ми приїжджали до наших захисників і це стало причиною довіри до Церкви і особливої приязні військових до капеланів».

У перші дні перебування отці мали змогу молитися Молебень до Богородиці у каплиці Покрови Пресвятої Богородиці в одному підрозділі Луганщини та зустрітись з Героєм України Василем Божком. «Дуже скромний, але, водночас, подиву гідний молодий чоловік, котрий зробив майже неможливе – зупинив танкову атаку бойовиків і також особисто знищив три танки», – каже о. Флиста.

Священники при координації з військовою комендатурою відвідали більше двох десятків позицій різних батальйонів і бригад, що на Луганщині. Відслужили Святу Літургію, під час якої багато військових приступили до сповіді і прийняли Святе Причастя. Також молилися за бійців батальйону «Збруч», який відсвяткував сьому річницю від дня заснування.

Водночас отці доставили військовим смаколики з Тернопілля. За підтримки митрополита Василія Семенюка і священників єпархії, а також Великобірківського деканату, захисникам було доставлено півтори тонни різних продуктів.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://www.tze.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *