У курортному Моршині 61% дорослих провакцинували від Сovid-19.

У курортному місті Моршин на Львівщині, станом на четвер, 13 травня, першу дозу щеплення від коронавірусу отримав 61% місцевого дорослого населення. Людей щепили менш ніж за місяць у межах пілотного проєкту. Про це повідомив міський голова Моршина Руслан Ільницький.

Руслан Ільницький. Фото www.facebook.com/trkprostir

«Станом на сьогодні 61% мешканців Моршина вакциновані першою дозою вакцини від коронавірусної інфекції. За оцінкою медиків, найшлвидше через два тижні від моменту щепленя, а після отримання другої дози вакцини, – точно, у людей зявляються антитіла. За інформацією сімейних лікарів міста, ще 10% моршинців зараз їх мають, оскільки перехворіли на коронавірус і є їх ПЛР-тести. Якщо ж врахувати осіб, які хворіли, але здавали ІФА-тести та ті, хто був на самоізоляції без тестування, – загалом їх 15%. То ж, на мою особлисту, думку, уже за кілька тижнів у Моршині ми матимемо колективний імунітет», – повідомив міський голова в ефері ТРК «Простір».

За словами Руслана Ільницького, колективну вакцинацію у Моршині запустили, щоб створити безпечні умови для роботи туристичного сектору, та привабити туристів до санаторно-лікувальних закладів. Відтак МОЗ встановило вимогу, що для цього необхідно щепити 70% дорослого населення курортного міста.

Міський голова Моршина повідомив, що у місті знайшлося доволі багато противників щеплення. Щоб максимально охопити вакцинацією населення, у місті активно розміщували соціальну рекламу, а сімейні лікарі обзвонювали пацієнтів. Саму кампанію продовжували на тиждень – з 6 до 13 травня.

Фото www.facebook.com/morshynrada

Для експерименту у Моршині використовували лише китайську вакцину CoronaVac. У частини людей були сумніви щодо неї, деякі відмовились від цього препарату та чекають на інший. Однак велика частина людей не хотіла вакцинуватися ніякою вакциною, зазначив мер.

Він уточнив, що з усіх вакцинованих у межах пілотного проєкту, одна людина таки захворіла на коронавірус і зараз перебуває на лікуванні. Загалом у Моршинській громаді на сьогодні семеро хворих на Сovid-19.

За його словами, пілотний проєт завершується, але не завершується загальноукраїнська вакцинальна кампанія. Моршинці, які не скористалися з пілотного проєкту, можуть вакцинуватися за національним планом. Триватиме, зокрема вакцинація осіб, віком від 65 років.

Він додав, що рішення про те, чи продовжувати вакцинувати в Моршині всіх бажаючих, не поділяючи їх на пріоритетні групи, чи обмежитися наданням другої дози тим, хто вже зголосився отримати першу має МОЗ.

Тим не менше, масове вакцинування привернуло увагу до міста-курорту потенційних відпочивальників.

«Керівники санаторно-курортних закладів повідомляють, що мають багато дзвінків щодо бажання людей бронювати оздоровчі путівки на літній відпочинок, бо у нас безпечно. Ми і далі будемо дотримуватися усіх протиепідемічних заходів: маскового режиму, соціальної дистанції тощо, але я хочу, щоб після експерименту захворюваність по Моршину відстежували окремо, щоб тут збереглася «зелена» зона. Я впевнений, що 61% населення, після отримання другої дози вакцини, будуть убезпечені від важкого перебігу захворювання. І якщо буде нова хвиля Covid-19, ми пойдемо її спокійно: без важких перебігів і смертей», – прокоментував Руслан Ільницький.

Нагадаємо, пілотний проєкт із вакцинації в Моршині, у якому проживає 4 239 людей, розпочався 16 квітня. Він був продовжений до 13 травня включно, далі МОЗ має вирішити: продовжувати вакцинувати всіх охочих у місті без поділу на пріоритетні групи або зосередитися на тих, хто вже отримав першу дозу.

Після того, як населення курортного міста завершить імунізацію, отримавши другу дозу вакцини, МОЗ буде аналізувати, як у місті розвивається епідемічна ситуація.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *