Папа: захистити дітей від зловживань, які нищать дитинство

Папа: захистити дітей від зловживань, які нищать дитинство
Приймаючи на аудієнції представників асоціації «Meter», що займається боротьбою з педофілією, Святіший Отець наголосив, що зловживання щодо дітей часто є "психологічним вбивством", тому захист дітей є обов’язком усіх.

Світлана Духович – Ватикан

«Останніми роками своєю великодушною працею ви вчинили видимою любов Церкви до найменших та беззахисних. Скільки разів ви, як Добрий Самарянин з Євангелії, наблизилися з пошаною та співчуттям до інших, аби прийняти, утішити, захистити! Близькість, співчуття та ніжність – це стиль Бога. Скільки духовних ран ви перев’язали! Церковна спільнота вдячна вам за це все», – цими словами Папа Франциск звернувся до представників асоціації «Meter», приймаючи їх на аудієнції в суботу, 15 травня 2021 року. Вже від 1989 року ця асоціація займається боротьбою з педофілією в Італії та інших країнах світу.

Дім надії

Святіший Отець зазначив, що ця асоціація стала немов домом, «для багатьох дітей, яких було зранено в їхній невинності чи поневолено егоїзмом дорослих». «Ви були і є домом надії, допомагаючи багатьом жертвам на шляху визволення та відкуплення», – наголосив він, закликаючи членів цієї організації і надалі робити свій цінний внесок у служіння захисту дітей.

Долати звичку приховувати

Наступник святого Петра вказав на велике значення діяльності асоціації «Meter», бо, на жаль, дотепер не припиняються зловживання щодо дітей: їх заманюють через Інтернет та різні соціальні мережі, використовують на різних педопорнографічних сторінках та порталах. «Це рана, – додав він, – яка, з одного боку, вимагає поновленої рішучості з боку державних установ, влади, а з іншого – вимагає ще більшої обізнаності сімей та різних освітніх інституцій». Папа зауважив, що навіть сьогодні першою реакцією сімей часто є все приховати; ця перша реакція, за його словами, присутня і в інших установах, а також у Церкві. «Нам потрібно боротися зі старою звичкою приховувати», – наголосив він.

Психологічне вбивство

Зловживання щодо дітей, як наголосив Вселенський Архиєрей, часто є "психологічним вбивством" і в багатьох випадках, знищенням дитинства. «Тому захист дітей від сексуального визискування є обов’язком усіх держав, які покликані ідентифікувати як торговців людьми, так і зловмисників», – підкреслив він, вказуючи також на важливість заявляти про такі випадки та запобігати їм у різних сферах суспільства: у школах, спортивних, рекреаційних та культурних колах, в релігійних спільнотах та серед окремих осіб. Крім того, у галузі захисту неповнолітніх та боротьби з педофілією потрібно проводити конкретні заходи для ефективної допомоги жертвам.

Діва Марія – приклад опіки та захисту дітей

Святіший Отець зауважив, що на логотипі асоціації “Meter” зображена велика літера "М", що нагадує утробу, прийняття, захист та обійми маленьких. Логотип містить також дванадцять зірок, символ корони Пречистої Діви Марії, Матері Ісуса та Матері всіх дітей. Вона, за словами Папи, є турботливою Матір’ю, «прикладом і проводом для всієї асоціації, що заохочує любити євангельською любов’ю дітей, що стали жертвами рабства та насильства». Він додав, що милосердя до ближнього є невіддільним від Божого милосердя до нас, тому заохотив присутніх «вкорінювати свою щоденну діяльність у щоденні стосунки з Богом: в особистій та спільнотній молитві, в слуханні Його Слова і, передусім, у Євхаристії, Таїнстві єдності та зв’язку любові».

На завершення Папа Франциск закликав усіх, хто належить до асоціації “Meter” та співпрацює з ними, не знеохочуватися перед обличчям непорозумінь та труднощів, а мужньо й витривало прямувати вперед.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *