«Бути людиною – це спілкування на всіх рівнях»

Під егідою Патріаршої Комісії у справах монашества, 15 травня 2021 року, при монастирі отців Редемптористів на Голоско, дирекція Школи Духовного Проводу «Єлеазар», організувала семінар для викладачів школи.

Тема «спілкування», стала ключовим моментом для слухання, ділення, дискусії, визначення його місця і ролі в будуванні стосунків, в  процесі духовного провідництва. Своїми думками і досвідом з викладачами Школи поділився великий син Ігнатія Лойоли о. Віллі Ламберт, ТІ, німецький єзуїт, який все життя приділив духовній формації та проводу інших. Отець наголошував на присутності спілкування у всьому житті людини, від народження: «Бути людиною – це спілкування на всіх рівнях», підкреслив духівник. Серія прикладів зі Святого Письма зазвучала підсумком, що Біблія – це книга спілкування. Отець неодноразово цитував св. Ігнатія: «у спілкуванні задіяні думки, почуття, наміри» і пропонував кожному пару секунд в тиші зупинитися і подумати про своє спілкування, про ці три елементи в ньому. Доповідь була щирою і теплою так як, о. Віллі Ламберт, виявляє велику прихильність до України і готовність ділитися досвідом, словом, порадою з дирекцією та викладачами ШДП «Єлеазар». За такий щедрий дарунок лишається лиш одне – щира вдячність і молитва.

Після доповіді о. Франциск Шиделко, ЧСВВ, директор школи, представив слухачам стан Школи, підсумки пройденого року, планування наступного. Отець закликав до пропозицій та відважного озвучення мрій щодо подальшого розвитку Школи яка  тривалістю розширюється ще на один семестр через збільшення годин для практичних тренінгів.

Після обіду с. Христофора Буштин, СНДМ розказала про метод Портфоліо. «Потрібно поставити собі запитання чого ми хочемо навчити наших студентів», говорила сестра, яка має величезний досвід, як практичний так і викладацький, у сфері шкільництва, педагогіки, праці у Комісії освіти та виховання УГКЦ. Далі, гаряча дискусія продемонструвала зацікавленість всіх учасників у розробці цього методу і ефективному його впровадженні. Напрямні зроблені, цілі поставлені, незабаром розпочнеться набір студентів.

Члени Патріаршої Комісії у справах монашества, висловлюють величезну вдячність всім викладачам за плідну зустріч, вміння і зусилля які вкладають у розвиток Школи. Особлива подяка дирекції, о. Франциску Шиделко, ЧСВВ, о. Михайлу Станчишину, ТІ, о. Володимиру Маланюку ЧСВВ та с. Георгії Припутницькій, за копітку працю у заснуванні,  проводі і вдосконаленні школи «Єлеазар».

Джерело: Патріарша комісія у справах монашества УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *