Глава УГКЦ в Неділю мироносиць: «Сьогодні Церква нам вказує на те, якою високою є гідність жінки, відповідно до Божого задуму»

Сьогодні Церква особливо молиться за жінку у сучасному світі. За жінку, яка дуже часто є пригнічена і маргіналізована. Її служіння дуже часто не до кінця доцінюється. Молімося, щоби в умовах пандемії в наших домашніх Церквах ніколи не забракло жінки, яка несе Євангеліє, яка ділиться вірою зі своїми домашніми, а відтак зі світом. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у третю неділю після Пасхи –Неділю жінок-мироносиць.

«Сьогодні Христове Євангеліє звертає нашу увагу до найперших моментів ширення Доброї Новини про Воскресіння Ісуса Христа», – зауважив на початку проповіді Глава УГКЦ. Відтак проповідник розповів історію Йосифа Ариматейського, який, знявши тіло Христа, поклав його до гробу, і жінок-мироносиць, котрі рано-вранці поспішили до того ж гробу. За його словами, найкраще відчули, що історія з Христом ще не завершилася саме жінки.

«Слово жíнки в тогочасному суспільстві не вважалося вірогідним у свідченні. Цікаво, що саме їх Господній дух веде рано-вранці до гробу. Саме вони відчули, що смерть Ісуса Христа на хресті не є кінцем. Це радше є початком всього того, що ми звемо сьогодні Пасхою. Саме жіноче серце своєю особливою співчутливістю, зворушене благодаттю Святого Духа веде їх рано-вранці до гробу», – сказав він і пригадав, що їхній жест руху до гробу дуже цікаво оспівується і осмислюється Літургією. Там кажеться: «Жіноча слабкість перемогла чоловічу силу».

Дуже цікаво, підкреслює проповідник, що саме жінці Боже провидіння дарує слово про Воскресіння. В той час, коли людина не хотіла повірити людському слову, Господь через ангела вкладає в уста жінок слово Боже. Тому Літургія називає жінок-мироносиць жінками-благовісницями. Дослівно євангелист Марко пише, що вони є євангелізаторками. Саме жінки-мироносиці були євангелізаторками апостолів.

«Чому ангел покликав жінок, як тих, хто перші понесуть вістку про воскресіння учням і Христовій Церкві?» – запитує Отець і Глава Церкви і віднаходить відповідь у Старому Завіті, в історії створення жінки: «Коли Адам заснув, тоді з його ребра Господь творить жінку. Виймає з його нутра жіночу природу. Наділяє жінку тою самою гідністю, яку має чоловік. Адам тоді пізнав в Єві, що вона плоть від плоті, кров від крові його. Тут відбувається щось дуже подібне, але зі дзеркальним відображенням. Тут нова Єва-Церква, спільнота віруючих, уособлена у постаті жінок, впізнають воскреслого Христа першим».

На його переконання, перша хвиля отримання вістки про воскресіння Христа є моментом пізнання, що той, хто воскрес, є Богом і людиною, новим Адамом, який дає нове життя усьому світові. На початку створення жінка була названа матір’ю всіх живучих. Сьогодні та жінка несе животворче слово про воскресіння до спільноти апостолів – ранньої Церкви Христової.

Відтак Глава Церкви наголосив, що сьогодні в день жінок-мироносиць наша Церква особливо дякує Богові за особливий дар жінки для служіння Церкві та людині.

«Ми сьогодні хочемо подякувати всім жінкам, які є першими євангелізаторками людини третього тисячоліття», – наголосив він.

Хто нам першим у житті розказав добру вістку про Бога? – запитує Глава УГКЦ. – Думаю, що, в першу чергу, кожен згадає свою маму, бабусю. Саме в обличчі жінки відчує материнське обличчя Церкви Христової.

«Роль, завдання, гідність жінки в Церкві є дуже високою, відповідальною. Першою нести вістку про воскресіння Христове сучасній людині – це особливе, високе і апостольське завдання. Тому сьогодні Церква особливо молиться за жінку у сучасному світі. За жінку, яка дуже часто є пригнічена і маргіналізована. Служіння жінки дуже часто не до кінця доцінюється. Так само як наша свідомість не до кінця відкрита, щоб доцінити служіння сестер-монахинь», – підкреслив архиєрей.

«"Ви йдіть і скажіть його учням і Петрові!" Нехай сучасна жінка сприйме це запрошення ангела і буде тією, яка ділиться вірою! Нехай радість через неї, як через ту, котра дає нове життя, шириться в сучасному світі», – побажав Глава Церкви.

Департамент інформації УГКЦ,
фото з архіву

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *