Оля та Євген про служіння бідним: вони нас рятують

Оля та Євген про служіння бідним: вони нас рятують
В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Оля Макар та Євген Саватєєв – молоде подружжя з Києва – розповідають про те, як поєднують своє сімейне життя зі служінням потребуючим в рамках Спільноти святого Егідія.

Світлана Духович – Ватикан

«Вбогі рятують нас, бо дозволяють нам зустріти обличчя Христа», – ці слова з послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня бідних 2019 р. не є лише недосяжною ідеєю, призначеною залишитися на папері. В житті Олі Макар та Євгена Саватєєва, – молодого подружжя з Києва – це усвідомлення, що зародилося з багаторічного досвіду служіння бідним, бездомним та потребуючим, ще більше утвердилося в цей час пандемії: бездомні, які чекали на їхню допомогу, стали порятунком від почуття загубленості та ізольованості, яке охопило багатьох людей. Оля та Євген, журналісти за професією, належать до Спільноти святого Егідія. Минулого року у них народилися два сини-двійнята. Євген розповідає про те, чи поява дітей якось вплинула на їхню діяльність у Спільноті:

Спільнота святого Егідія, яка виникла у Римі в 1968 році з ініціативи 18-річного школяра Андреа Ріккарді, присутня на всіх континентах у 70 країнах світу. Основні принципи їхньої діяльності – це молитва, бідні, мир. Євген розповідає про те, чим ця спільнота займається в Києві:

Обід для бідних, організований Спільнотою святого Егідія

«Хочеться, щоб діти жили в людяному світі, й хочеться дати їм приклад милосердя», – наголошує Оля, відповідаючи на запитання про те, яким чином в її житті поєднується піклування про дітей та служіння бідним:

Кожна молода мама знає, що догляд за маленькою дитиною – це нелегка праця. Оля ділиться своїм досвідом того, що їй допомагає на цьому новому шляху, на якому вона хоче і надалі бути активною учасницею Спільноти святого Егідія, бо саме там черпає багато натхнення:

Оля Макар серед членів Спільноти святого Егідія

Євген також ділиться думками про велику користь прикладу добрих родин:

«Друзі» – саме так у Спільноті святого Егідія називають людей, яким вони допомагають. Оля та Євген запросили їх на своє весілля, бо, за їхніми словами, вони становлять невід’ємну частину їхнього життя. Про цю подію згадує Євген:

«Вони є нашим основним багатством, вони нас постійно рятують», – підкреслює Оля, пригадуючи про своє весілля і своїх особливих гостей:

Оля Макар

Однією з ініціатив Спільноти святого Егідія в Україні є «Школа миру». Розповідаючи про те, чого навчають у цій школі, Оля вказує на важливість спілкуватися з дітьми та слухати їх:

Оля та Євген є прикладом того, як сім’я може спільно займатися благодійною діяльністю. В Україні таких прикладів, на жаль, не є дуже багато. Думками про можливі причини цього явища ділиться Євген:

Члени Спільноти святого Егідія

 

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *