Про масштабний злам у свідомості російського суспільства

22:29 19/05/2021

Минулого тижня багатьох вразило відео, на якому бадьоро крокує малеча з автоматами, скандуючи «Ми росіяни, з нами бог!».

Відбувалося все 14 травня у м. Електросталь (Московська область). У школі №42 відбувся вже традиційний (з 2017 р.) «огляд строю та пісні», на згаданому відео зображені третьокласники (діти 9-10 років).

Центр в TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр в FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Такого добра в мережі можна знайти предостатньо. Це відображення масштабного зламу в свідомості російського суспільства, який зараз заграв новими фарбами.

Якщо згадати дискусії про гіпотетичного наступника Путіна, то ще кілька років тому обговорювалася «вилка» – або це буде силовик, або – якийсь цивільний менеджер-державник (а-ля Собянін) або навіть «сісліб». Так от, «вилка» поступово зникає.

Зараз в першому ряду потенційних наступників – виключно силовики, які відрізняються навіть не ступенем кровожерливості, а глибиною занурення в різного роду мракобісся.

Просто силовиком вже бути недостатньо. Оскільки нинішнього вождя на рівні напівофіційної риторики регулярно величають «государем», а сам він уже набрався легкої богоподібності, то його наступник змушений володіти чимось подібним, якийсь надлюдською родзинкою.

Як правило ця «родзинка» фабрикується з двох інгредієнтів. Перший – це месіанські теорії про місце і роль Росії як особливої ​​цивілізації в долях людства. Другий – це релігійний і псевдорелігійний фундаменталізм.

Так от. За останні пару років ці мракобісні м’язи серйозно наростив міністр оборони Сергій Шойгу. Свою кар’єру він починав як ефективний менеджер «сім’ї» Єльцина, а нині поступово еволюціонує в бік надлюдської сутності. Шойгу відбудував інфраструктуру під культ «победобесія», в 2016 р. за його ініціативою було створено рух «Юнармія», щоб виховувати паству з дитинства. Йому не вистачало глибини взаємопроникнення з РПЦ, але після будівництва «храму Саурона» (споруджений в 2018-2020 рр.) – патріаршого собору в ім’я Різдва Христового, настоятелем якого є особисто Кирило, відкрилися нові можливості.

Крім активу у вигляді лояльності шаманів, міністр оборони розвиває інфраструктуру для лояльності офіційної церковної ієрархії.

У цьому контексті напередодні виборів до Держдуми цікаво спостерігати за таким маркером. Частина активно діючих в Росії мракобісів, а-ля екс-скімонах Сергій, вважаються підконтрольними ГРУ (ГУ) ГШ. Свою гілочку мракобісся розвиває «православний олігарх» Костянтин Малофєєв. Крім навколоцерковної мішури, він також намагається контролювати «монархічно-білогвардійський» дискурс. Свій канал «Царгород» він відкрито називає «імперським телебаченням».
Рух Малофєєва «Двоголовий орел» (паралельно використовується назва «Царгород») постійно генерує різного роду ініціативи, з серії перейменувати архіпелаг Північна Земля в землю Миколи II. Картинка до поста – це свіжий флешмоб «двоголових орлів» в Донському монастирі в підтримку перейменування архіпелагу.

До речі, кричалка «Ми росіяни, з нами бог!» – обов’язкова частина їх програми. Активність цих діячів підхоплюють, в тому числі, ГРУшні воєнкори, газета «Московський комсомолець» та інші специфічні медіа.

Останні пару місяців в контексті підготовки до виборів в Держдуму спостерігається зворушлива єдність структур, підконтрольних Суркову, і структур Малофєєва. Дружбу і співпрацю на політичному терені ці суб’єкти публічно позначили ще в минулому році, після чого Малофєєва злегка потоптали конкуренти з ФСБ.

В силу наявності поточного бункерного фюрера, церковно-імперські угруповання поки що орієнтовані на нього. Формально. Але інфраструктурно все вже готово, щоби в один клік переключити їх на Шойгу.

Природно, конкуренти з інших груп спробують боротися. Але з точки зору інструментів впливу, не тільки в медіа, а й на вулиці, у пулі, який контролює або здатний зібрати навколо себе Шойгу, є переваги.

Якщо візьме гору тренд на публічне перепозиціонування Росії з Євразії в Азіопу, то для цього проекту буде готовий максимально органічний вождь.

І тоді я категорично не заздрю ​​всім росіянам, які сподіваються на якийсь баланс європейського комфорту та азіатської «стабільності».

Географічне положення не врятує.

Доки «русськомірці» вбивають росіян у Донецьку і Луганську, перетравлюють Білорусь і готуються до нових масштабних капостей проти України, жителям Пітера, Новгорода, Смоленська і т.п. варто швидше вивчати творчий досвід Туркменістану, Ірану та передові досягнення КНДР.

Олексій Копитько,

експерт з питань інформаційної безпеки України

ДЖЕРЕЛО

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *