Папа: допомогти острівним народам долати екологічні та соціальні проблеми

Папа: допомогти острівним народам долати екологічні та соціальні проблеми
У листі на ім’я Префекта Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку з нагоди конференції, присвяченій острівним народам, Папа Франциск вказав на необхідність «цілісної екології, яка б могла підтримувати не тільки фізичні екосистеми, але й людські».

Світлана Духович – Ватикан

У п’ятницю, 21 травня 2021 р., в рамках Тижня Laudato si’, яким завершується однойменний Спеціальний рік, Дикастерія сприяння цілісному людському розвитку спільно з Англіканськиим центром Риму організували екуменічну віртуальну зустріч на тему «Будувати братерство, захищаючи справедливість. Виклики та можливості для острівних народів». Учасники конференції обговорили проблеми, пов’язані з правами людини та народів у контексті острівних країн, включаючи соціальні та екологічні проблеми, в світлі енциклік Папи Франциска Laudato si’ та Fratelli tutti.

Страждання народів, що населяють острови

З нагоди цієї ініціативи Святіший Отець надіслав листа на ім’я Префекта Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку кардинала Петера Тарксона, в якому підкреслив, що до проблем народів, що населяють острови, – належать «насильство, тероризм, бідність, голод та численні форми соціальної та економічної несправедливості та нерівності, які сьогодні завдають шкоди всім, але особливо жінкам та дітям». Окрім цього, вони найбільше страждають внаслідок «екстремальних змін навколишнього середовища та клімату, деякі з яких є результатом неконтрольованого визискування природних та людських ресурсів».

«У ці місяці пандемії, ми дедалі більше усвідомили свою уразливість і, як наслідок, необхідність цілісної екології, яка б могла підтримувати не тільки фізичні екосистеми, але й людські», – підкреслив Папа у своєму листі, додаючи, що справжня турбота про наше власне життя та наші стосунки з природою невід’ємні від братерства, і справедливості.

«Це спонукає, – зазначив він, – виявляти ще більшу солідарність та пошану до кожної людини, створеної на Божі образ і подобу (пор. Бут. 1, 26-27), поєднуючи щиру любов до наших братів і сестер та рішуче зобов’язання вирішити екологічні та соціальні проблеми, які переживають ті, що живуть в острівних та морських регіонах».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *