Папа: Там, де є війни, там політика зазнала поразки

Папа: Там, де є війни, там політика зазнала поразки
Під час свого візиту до римського осідку організації «Scholas Occurentes», Святіший Отець зазначив, що важливим критерієм поразки політики є війни і конфлікти.

«Людина, яка забуває, звідки походить, – це людина, яка ампутує свою історію», – це одна з думок, якими Папа Франциск поділився з представниками Папської фундації «Scholas Occurentes» – «Близьких шкіл» під час свого візиту до її осідку в Римі, здійсненого пополудні в четвер, 20 травня 2021 року. Ця організація об’єднує освітні реалії різних культур і релігій, а біля її витоків лежить ініціатива Святішого Отця.

«Яким чином молодь може змінювати політику», – таким було одне із запитань, з якими молоді люди звернулися до Папи під час невимушеного діалогу. Святіший Отець зазначив, що політика повинна бути «найвищою формою милосердної любові». Критерієм того, чи політика добре виконує цю свою найвищу місію, за його словами, є наявність чи відсутність війни. Де є війна, там політика зазнала поразки. Перевірка доброї репутації певної країни та її моральності, як підкреслив Папа, полягає в тому, чи вона виробляє зброю, чи продає її іншим, збагачуючись за рахунок воєн. «Крім того, – додав він, – мені боляче дивитися, коли священики благословляють зброю. Знаряддя смерті не можна благословляти».

У ході спілкування з Наступником святого Петра двоє молодих людей поділилися своїми свідченнями про те, як мережа «Scholas Occurentes» допомогла їм подолати важкий період у житті.

Інші учасники зустрічі

Окрім членів «Scholas Occurentes», у цій зустрічі з Вселенським Архиєреєм взяли участь також Перша леді Аргентини Фабіола Джанез, яка координує групу дружин латиноамериканських президентів, що підтримують діяльність фундації «Scholas Occurentes», а також Міністр Охорони здоров’я Італії Роберто Сперанца та Міністр Освіти Патріціо Біянкі. Під час цієї зустрічі, до якої у віртуальний спосіб приєдналися представники цієї мережі з усього світу, відбулася церемонія інавгурації нового осідку «Scholas Occurentes» в Сіднеї (Австралія).

 

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *