Відбулось перше зібрання Пресвітерської ради Апостольського екзархату в Італії

20 травня 2021 в Патріаршому прокатедральному соборі Свята Софія в Римі відбулось перше засідання Пресвітерської ради Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду проживаючих в Італії.

Перед початком засідання, владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх, відслужив Божественну Літургію та Молебень до Пресвятої Богородиці у співслужінні владики Йосифа Мілана, Єпископа-помічника Київської архиєпархії та священнослужителів, членів Пресвітерської ради.

Після Богослужіння було зачитано декрети: про створення Літургічного відділу (l’Ufficio Liturgico) та призначення всесвітлішого о. Олександра Товта його директором; а також про створення Пасторального відділу (l’Ufficio Pastorale) та призначення всесвітлішого о. Володимира Волошина його директором.

За пропозицією Курії Апостольского екзархату для розгляду Пресвітерської ради владика Діонісій запропонував наступні теми:

1. Про адміністративний поділ Апостольського екзархату.

2. Про призначення Директора служби «Карітас» Апостольського екзархату.

3. Про збірки в Апостольському екзархаті.

4. Про Ради та Відділи (gli Uffici) Апостольського екзархату.

5. Про принагідні пожертви з нагоди виконання пастирських послуг.

6. Про дату проголошення декрету щодо календарної реформи.

7. Різне.

Рішення Пресвітерської ради із зазначених питань є дорадчими для єпископа. Думка Ради буде врахована екзархом при публікуванні декретів, що стосується згаданих тем.

Під час перерви між засіданнями о. Марко Ярослав Семеген відслужив панахиду за упокій душі о. Степаном Гавриїлом Стареправо, першого протосинкела Апостольського екзархату, який 9 травня переставився до осель Небесного Отця.

Пресслужба Апостольського екзархату

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *