Папа про бездомних: кожна людина – це священна історія, безцінний дар

Папа про бездомних: кожна людина – це священна історія, безцінний дар
Звертаючись до волонтерів та підопічних асоціації «Лазар», що займається опікою бездомними, Святіший Отець вказав на необхідність будувати світ братерських і наповнених життям стосунків.

«Ваша асоціація побудована на простих принципах, таких як бути самими собою з іншими, віднаходити радість, відчувати себе любленими, вчитися доброзичливості, як у родині, жити разом у простоті», – цими словами Папа Франциск розпочав свою промову до представників французької католицької асоціації «Лазар» (фран. Lazare), яких він прийняв на аудієнції у Ватикані у п’ятницю, 21 травня 2021 року. Ця асоціація, займається опікою бездомними, організовуючи помешкання для невеликих спільнот (від 6 до 10 осіб), в яких волонтери живуть разом з бездомними. Святіший Отець надав перевагу невимушеному спілкуванню з учасниками аудієнції, вручивши їм заздалегідь приготований текст у письмовій формі.

Служити бездомним означає служити Господеві

Звертаючись до молодих волонтерів асоціації, Наступник святого Петра зазначив, що, виходячи назустріч іншим і творячи з ними родинну спільноту, «в якій панують гармонія та радість спільного життя», вони беруть участь у місії Церкви «виходити на периферії нашого суспільства».

“Дорога молоде, – підкреслив Папа, – ви вирішили присвятити себе служінню людській гідності, наблизитися до людей, які є виключеними, бездомними, відкинутими, до тих, кого часто зраджено у їхніх правах. Служачи їм, ви служите самому Господу. Своїм апостолятом ви допомагаєте нам зрозуміти, що кожна людина – це священна історія, безцінний дар.”

Він підкреслив цінність того, що в ці часи невизначеності, волонтери асоціації «Лазар» не марнують своє життя, а досвідчують солідарне співжиття, стаючи «джерелом надії для тих, хто більше не вірить у себе і почувається приниженим». «Для людей, яким ви служите, – читаємо далі в зверненні, – ви вирішили бути Божими руками, очима, вухами, посмішкою. Ви показуєте їм близькість Господа, Який піклується про свій народ, особливо про тих, хто поранений і придавлених тягарем життя, бо “любов до ближнього є реалістичною і не розпорошує нічого, що є необхідним для перетворення історії, спрямованої на користь останніх” (енц. Fratelli tutti, 165)».

Цінний дар, що допомагає побачити Божу любов

Звертаючись до бездомних, якими опікується асоціація «Лазар», Вселенський Архиєрей зазначив, що вони є «цінним даром, що допомагає нам побачити Божу любов». «Ви не є сміттям, – підкреслив він, – ви не є неповноцінними людьми, невдахами, як іноді суспільство хоче змусити нас повірити. У Божих очах ви – скарб, дар, життя, гідність. На ваших обличчях ми бачимо страждаюче обличчя Христа, Який запрошує нас до наполегливої любові та відкритого серця». Добро, яке вони отримують від інших, за словами Папи, повинно спонукати їх, зі свого боку, також «ставати людьми, здатними піднімати, утішати, гоїти рани та уприсутнювати Бога у серці свого життя».

Вважати іншого дорогоцінним і гідним

На завершення Папа Франциск закликав членів асоціації «Лазар» залишатися вірними своїм цілям. «Сьогодні більше, ніж будь-коли, – підкреслив він, – потрібно будувати світ, суспільство братерських і сповнених життям стосунків. Тому що "дії походять від єднання, що дедалі більше схиляється до іншого, вважаючи його дорогоцінним, гідним, приємним та прекрасним, незважаючи на фізичні чи моральні ознаки. Любов до іншого таким, як він є, спонукає нас шукати найкращого для його життя. Тільки розвиваючи такий спосіб спілкування, ми уможливимо соціальну дружбу, яка нікого не виключає, і братерство, відкрите для всіх" (Fratelli tutti, 94)».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *