Папа: Святий Дух чинить можливим спілкування, творячи єдність у розмаїтті

Папа: Святий Дух чинить можливим спілкування, творячи єдність у розмаїтті
Бог знає, як відчинити наші серця. На цьому Святіший Отець наголосив перед проказуванням молитви «Царице Неба» в урочистість Зіслання Святого Духа.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Після Святої Меси в неділю П’ятидесятниці, Папа Франциск опівдні ще раз зустрівся з вірними, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на останнє в цьому році проказування молитви «Царице Неба». Промовляючи 23 травня 2021 р. з вікна Апостольського палацу, він зупинився на розповіді Діянь Апостолів про те, що трапилося в Єрусалимі через п’ятдесят днів після Ісусового воскресіння.

Досвід реальний і символічний

Отож, учні зібралися разом, а з ними була також Діва Марія. Ісус сказав їм залишатися в місті, доки не отримають з висоти дар Святого Духа. І він явився як гуркіт, що несподівано почувся з неба, як «сильний вітер», що наповнив дім, у якому вони перебували. «Йдеться, отже, про реальний досвід, але також символічний», – зазначив Папа, пояснюючи, що він, насамперед, об’являє, що «Святий Дух є немовби сильним і вільним вітром».

«Його неможливо контролювати, зупинити, ні виміряти, а навіть передбачити напрямок. Він не дозволяє вкладати себе в наші людські вимоги, в наші схеми та упередження», – сказав Святіший Отець, додаючи, що Святий Дух походить від Бога Отця та Його Сина Ісуса Христа, виливаючись на Церкву, на кожного з нас, «даючи життя нашим умам і нашим серцям».

Відкрити серце

Далі Наступник святого Петра звернув увагу на те, що в день П’ятидесятниці Ісусові учні ще були дезорієнтовані та налякані, не наважувалися вийти назовні. Також і ми, іноді, віддаємо перевагу тому, щоби «перебувати в захисних стінах наших середовищ». «Але Господь знає, як досягти нас та відчинити двері наших сердець», – сказав Папа, вказуючи на те, що Він посилає Святого Духа, Який перемагає всі наші хитання, непевність, демонтує наші фальшиві забезпечення.

«Святий Дух учиняє нас новим створінням, як зробив того дня з апостолами. Він оновлює нас. Вони, отримавши Святого Духа, вже не були такими, як до цього, Він змінив їх, вони вийшли та почали проповідувати, що Ісус воскрес, що Господь з нами, і то так, що кожен розумів їх своєю мовою», – зазначив Святіший Отець, підкреслюючи, що перемінивши серця та розширивши погляд учнів, Він зробив їх здатними «переказувати всім великі Божі діла», переступаючи через культурні та релігійні бар’єри, здатними досягати інших, шануючи їхні можливості слухання та розуміння. Іншими словами, «Святий Дух відриває на спілкування різних людей, здійснюючи єдність і вселенськість Церкви».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *