Величний відпуст у Крехівському монастирі св. Миколая

«Святий отче Миколаю, молися за нас!» 22-23 травня у Крехові відбувся відпуст на свято Перенесення мощів святого Миколая чудотворця, єпископа Мир Лікійських.

Програма відпусту розрахована на два дні, однак пандемія Ковід-19 внесла свої корективи у святкування, а саме – цього року не відбувалися цілонічні моління. Святкування розпочалося процесією до каплиці над джерелом у лісі, де відбулося освячення води.

Під звуки дзвонів розпочалися святкування на відпустовому майдані перед монастирем – урочисто у святковій процесії до відпустової каплиці було внесено чудотворну ікону покровителя монастиря, святого Миколая, і відразу розпочалась Хресна дорога, яку підготували та провели ченці Василіянського Чину отці Володимир Маланюк, ігумен Крехівського монастиря та магістр новіціяту, Веніамин Чернега, Провінційний вікарій і настоятель львівського монастиря св. Онуфрія, Христофор Ганинець, головний редактор часопису «Місіонар», Климент Грещак, Павло Долішний, Терентій Довганюк, координатор Апостольства молитви, Піо Павлик, економ Крехівського монастиря, Михайло Лехновський, Августин Запоточний, Іван Майкович, Дам’ян Кастран, Павло Федусів, Провінційний радник та ігумен Золочівського монастиря, Роман Мельник, ігумен Погінського монастиря, та Йоан Школик, Протоігумен. Оскільки у святій Католицькій Церкві 2021 рік проголошено роком святого Йосифа Обручника, роздуми під час Хресної дороги були на тему цього великого покровителя Церкви.

Урочисту вечірню з Литією відслужив Провінційний вікарій о. Веніямин Чернега. Численні прочани брали участь у богослужінні, співаючи разом із братами-студентами Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського та братією Крехівського монастиря св. Миколая.

Опісля Божественну літургію очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, який у проповіді наголосив, що в людському житті трапляється багато страждань і люди запитують про їх причину. Кожний гріх призводить до терпіння, але не всі терпіння є тільки наслідком гріха, вони, хоча є частиною людського життя, але не притаманні людській природі. Саме у терпіннях Бог приходить людині на допомогу, Він не може страждати, але може і хоче співстраждати, Бог перебуває з нами нашою надією. Люди повинні брати приклад з Ісуса Христа: коли вони співстраждають з іншими, тоді страждання стають легшими. Святий Миколай, покровитель крехівського монастиря, був таємним доброчинцем, здійснюючи заповіт Христа, який сказав «Нехай лівиця не знає, що робить правиця». Хоча люди не знають причин терпіння, але з Богом можуть їх сміливо пережити і подолати, бо очікують вічне Небесне Царство.

Проповідь | Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ | Крехівський монастир | 22.05.2021

Після Божественної літургії та молебня до Пресвятої Богородиці прочани взяли участь у чуваннях, які провадв о. Павло Долішний, сотрудник церкви святого Андрія у Львові.

У неділю, 23 травня 2021 року після вранішньої літургії у Преображенському храмі, на відпустовому майдані розпочалася урочиста утреня, яку очолив , та відслужений молебень до святого отця Миколая. Центральною подією відпустових святкувань стала Архиєрейська Божественна літургія, яку очолив преосвященний владика Михаїл Колтун, правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії, на території якої знаходиться монастир у Крехові.

У врочистій проповіді владика наголосив, що ми живемо у світі, в якому, щоб вижити, треба мати віру. Господь вселяє цю віру, примножує різними нагодами і дійства. При овечій купелі бачимо, що Христос знає, хто чого потребує. Катехизм навчає, що Церква – це люд Божий, об’єднаний в Святому Дусі як спільнота. Вона серед переслідувань світу й утіх Божих крокує історією, щоб явити у світі таїнство Воскреслого Христа. Церква є запорукою, щоб ми свідчили про Христа, могли в житті вибрати добро і змагалися, щоб його осягнути.

Бог у Церкві з’явився апостолам і дарував їм віру, щоб вони мали відвагу свідчити про Христа серед переслідувань, і давав їм силу вистояти у труднощах, і їхніми ділами й молитвами зціляв недуги людей.

Ми сьогодні приходимо до чудотворної ікони святого Миколая, бо він знайшов ласку в Бога своєю вірою, посвятою та набожністю до Пресвятої Богородиці. Святий Миколай мав милосердне і любляче серце, він уподібнювався до Христа, і для нього приносило радість давати, аніж брати. Маємо нагоду відновити свою віру, щоби були в житті доброчинцями, як святий Миколай. Наприкінці владика заохотив усіх до жертвенної і великодушної віри, особливо у теперішніх випробуваннях загрози хвороби і війни, щоб ми могли свідчити Божу ласку і з вірою впевнено жити.

Після Божественної літургії із подячним словом до владики та всіх присутніх звернувся отець Протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ, який наголосив, що Крехівський монастир є серцем Василіянського чину, в якому виховуються нові ченці чину, які пізніше роз’їдуться для служіння по всіх континентах. Він подякував владиці та всім присутнім за участь у цих святкуваннях. Ігумен Крехівського монастиря та магістр новиків о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, склав подяку архиєреєві, ігуменам монастирів, ченцям та іншим священникам, особливо Ректору ВІФБС та студентам, усім тим, які спричинилися до організації свята. Окремо ігумен подякував представникам місцевої влади, поліції, медичної та пожежної служби за допомогу в організації відпустових святкувань.

Насамкінець владика Михаїл уділив повний відпуст для всіх присутніх. Крехівський відпуст на свято Перенесення мощів святого Миколая, яке в народі називають ще святом «літнього Миколая» один з найбільших відпустів в регіоні і має тривалу історію. Під час святкувань на ньому проповідували великі стовпи святої Церкви – митрополит Андрей Шептицький, єпископ Йосафат Коциловський та багато інших. Відповідно до свідчень, на початку ХХ століття він збирав і до 80 тисяч прочан.

Фото: бр. Антоній Германович, ЧСВВ

Проповідь | Вл. Михаїл Колтун | Крехівський монастир | 23.05.2021

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *