Харківські бібліотекарі підбили підсумки Міжнародного літературного марафону присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Організаторами Міжнародного літературного марафону «Моя Леся Українка» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки стали Харківська обласна бібліотека для дітей та Харківська обласна універсальна наукова бібліотека.

За словами організаторів, метою цього проєкту є популяризація творчої спадщини видатної української поетеси та громадського діяча Лесі Українки – Лариси Косач.

За час проведення Марафону від 1 лютого до 31 березня 2021 до нього долучилось 1416 учасників. Учасники читали улюблені твори Лесі Українки, створювали відео чи малюнки, присвячені її життю та творчості, розміщуючи у соціальних мережах з відповідним хештегом. Учасниками Марафону стали діти з 15областей України, зокрема, Донецької, Київської, Закарпатської, Полтавської та низки інших, в тому числі і мешканці самої Харківської області. Окрім читачів обласних бібліотек, до участі у проєкті долучились студенти та співробітники Харківського державного університет харчування та торгівлі, Сумського національного аграрного університету,Путивльського аграрного коледжу, Лозівського фахового вищого коледжу мистецтв, дитячі художні школи, театральні студії, гуртки з усієї України.

Найбільш активно серед закордонних учасників виступили учні та вчителі , всього загалом 65 осіб, початкової школи ім. Лесі Українки з українською мовою навчання польського міста Бартошиці. Так само були учасники з Естонії, Єгипту та Китаю.

“Ми раді тому, що українські громади закордоном та українські громадяни в Україні, долучились до участі в ініційованому нашою бібліотекою міжнародному Марафоні та приємно здивували організаторів власною закоханістю у творчість всесвітньовідомої української поетеси Лесі Українки”, – розказала нашому кореспонденту завідувачка сектору прогнозування та інновацій ОКЗ “Харківська обласна  бібліотека для дітей” Валентина Лупицька.

В світі існує стійка віра в те, що мистецтво немає кордонів, втім, підсумки організованого проведеного бібліотекарями Харківщини міжнародного Марафону свідчать про те, що не лише мистецтво, а й поезія теж не знає меж, особливо, коли це поезія Лесі Українки, яка єднає українські серця всього світу!

Станіслав ФЕДІЙ, Харків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *