«Наше завдання – зберегти українську ідентичність в дітях», – о. Марко Семеген на завершення навчання в недільній катехитичній школі в Римі

У недільній катехитичній школі «Свята Софія» в Римі, що діє в межах однойменного прокатедрального собору УГКЦ, 23 травня відбулося традиційне урочисте завершення навчального року.

Діти разом зі своїми батьками молилися на Божественній Літургії, після цього відбувся концерт, тематикою якого стало плекання любові й пошани до української мови, збереження родинних цінностей.  

На початку концертної імпрези, українські діти присвятили кілька віршів своїм матерям. Після цього слідувала інсценізація «Бабуся й онучка», в якій були представлені можливі наслідки незнання рідної мови. Відтак діти подарували своїм матусям зроблені власноруч листівки, які готували в останні два тижні.

До слова, недільна катехитична школа «Свята Софія» діє давно в Римі і вона переживала різні періоди свого розвитку. У той час, коли прокатедральний собор Святої Софії реставрували (2011 рік), діяльність школи перенеслася до храму Святих мучеників Сергія і Вакха УГКЦ, розташованого в самому серці Риму. У 2012-му році із відновленням богослужінь в соборі  Святої Софії, розпочався й новий етап діяльності школи. «Цьогорічна чисельність записаних учнів на навчання в недільній школі налічувала близько 75 дітей. Учителі школи – дуже віддані, адже працюють на волонтерських засадах, а ми з о. Дмитром Кудіним, провадимо душпастирський нагляд й опіку за вихованцями», – розповів о. Марко Семеген, ректор прокатедрального собору Святої Софії в Римі, голова товариства «Свята Софія». – Насправді, наші вчителі, окрім катехизмових правд, навчають дітей й поваги до української мови, культури й історії». Під час навчального року школярі навчаються плекати повагу й любов до української культури також і в практичний спосіб: малюють писанки, перед святом Миколая печуть «миколайчики», перед Різдвом вчяться варити кутю.

Руслана Ткаченко для пресслужби товариства «Свята Софія»

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *