Послання буддистам на свято Весак: співпрацювати на служінні людству

Послання буддистам на свято Весак: співпрацювати на служінні людству
У посланні Папської Ради з міжрелігійного діалогу з нагоди буддистського свята Весак наголошується на необхідності того, аби усі релігії співпрацювали у новий спосіб на служінні людству.

Світлана Духович – Ватикан

«Трагічна ситуація в світі, позначена пандемією Covid-19, закликає послідовників усіх релігій співпрацювати у новий спосіб на служінні людству», – на цьому наголошує кардинал Міґель Анхель Аюсо Ґіхот, Голова Папської Ради з міжрелігійного діалогу, у посланні до всіх буддистських спільнот світу, з нагоди їхнього свята Весак. Цьогорічне послання, опубліковане 26 травня 2021 р., має тему «Буддисти й християни: поширюймо культуру піклування і братерства». В ньому зазначається, що страждання, спричинені пандемією, змусили всіх усвідомити власну уразливість та взаємну залежність. «Ми покликані віднайти і втілювати в життя солідарність, закорінену в наших відповідних релігійних традиціях», – пише кардинал, цитуючи послання Папи Франциска на цьогорічний Всесвітній день миру, в якому зазначається, що «справжнє піклування про наше життя і про наші стосунки з природою є невід’ємним від братерства, справедливості та від вірності іншим». Ці слова, як зазначає кардинал Аюсо Ґіхот, є співзвучними з вченням Будди, який заохочував своїх послідовників «поспішати чинити добрі справи, уникаючи зла» (Дхаммапада, 116).

«Нехай трагічна ситуація пандемії Covid-19, – читаємо на завершення послання, – зміцнить наші дружні зв’язки та ще більше з’єднає нас у служінні людству, обираючи «культуру діалогу як шлях, співпрацю як поведінку та взаємне пізнання як метод і критерій» (Fratelli tutti, 285).

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *